حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171270
نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري:
نهم دي‌ماه حماسه عميق حضور و بصيرت است/ اقتدار دولتي نبايد صداها و مطالبات را خفه کند
تاریخ انتشار : 1395/10/03 14:43:55
نمایش : 358
نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري گفت: نهم دي‌ماه حماسه عميق حضور و بصيرت است و به همگان ثابت کرد انقلاب اسلامي در سايه حضور، بصيرت و پيوند مردم با ولايت به راه خود ادامه مي‌دهد.


به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز؛ حجت‌الاسلام محمدعلي نکونام نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شهرکرد اظهار کرد: فتنه‌گراني که در جامعه فتنه کردند انتظار دارند بدون اظهار ندامت بخشيده شوند، اما اين افراد بايد از آيات قرآن درس بگيرند.

وي با اشاره به اينکه در آستانه ۹ دي‌ماه قرار داريم و فتنه ۸۸ را فراموش نکرده‌ايم افزود: افرادي اشتباهشان اين بود که در آرا خدشه وارد شد و اين خدشه ذهني را به فتنه تبديل کردند که خوشبختانه اين مسئله ۸ دي‌ماه در اين استان و ۹ دي در سراسر کشور پاسخ داده شد.

نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري ادامه داد: ۹ دي روز ميثاق امت با ولايت است و در اين روز مردم با حضور و حمايت خود حماسه عميقي از بصيرت را در تاريخ کشور رقم زدند.

وي نهم دي‌ماه را روز ماندگار و درس‌آموز براي نسل حاضر و نسل آينده دانست و تصريح کرد: حماسه مردم فهيم ايران اسلامي در اين روز به همگان اثبات کرد انقلاب اسلامي در سايه حضور، بصيرت و پيوند مردم با ولايت به راه خود ادامه مي‌دهد.

نکونام با اشاره به فتنه‌هاي بيروني که آمريکا با همراه ساختن کشورهاي کوچک منطقه و به راه انداختن ايران هراسي و تلاش براي آسيب به ايران صورت مي‌دهد افزود: حرکت عظيمي که در ۹ دي به راه افتاد نشان از آن داشت که مردم ايران در سايه همين بصيرت و پيوند، فتنه‌هاي دروني و بيروني را شکست مي‌دهند و نتيجه آن مي‌شود که امروز حلب در آستانه پيروزي قرار گرفته امروز جشن اين پيروزي به راه است.

امام‌جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: امروز يک شکست مفتضحانه نصيب آمريکا، هم‌پيمانانش و تروريست‌ها شده است و اين يک واقعيت و حقيقت ملموس است، چه فتنه‌هاي دروني و چه بيروني در سايه مقاومت و حماسه‌هايي چون ۹ دي شکست مي‌خورد.

نکونام با تبريک سالروز تولد پيامبر بزرگ الهي حضرت عيسي مسيح (ع) ادامه داد: مطابق با فرمايشات امام علي (ع)، اين پيامبر بزرگ حداقل بهره‌مندي را از نعمات دنيايي داشتند .

امام‌جمعه شهرکرد عمران و آباداني زمين را وظيفه مؤمنان عنوان و يادآور شد: اوليا بزرگان دين به ما آموختند حداکثر کار، توليد و آباداني و حداقل بهره‌مندي را داشته باشيم، اين يک نگاه مؤمنانه به دنيا است.

نکونام اشاره به پنجم دي روز ايمني در برابر زلزله و کاهش اثرات بلاياي طبيعي اضافه کرد: اين موضوع بسيار مهم و حياتي است و بايد به آن توجه ويژه شود.

نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري به هفتم دي‌ماه سالروز تشکيل نهضت سوادآموزي اشاره و بيان داشت: در اين خصوص کارهاي خوب زيادي صورت گرفته و اميد است روزي برسد که جشن ريشه‌کني بي‌سوادي در ايران برپا شود.

وي با گراميداشت روز ثبت‌احوال به سالگرد تشکيل سپاه حفاظت هواپيما به فرمان امام خميني (ره) به‌منظور جلوگيري از هواپيماربايي در کشور اشاره و ادامه داد: اين مجموعه بدون هيچ آموزش و تجربه‌اي تشکيل شد که امروز به يک مجموعه مجرب بدل شده که حتي به دنيا هم راهنمايي‌هايي ارائه مي‌دهد.

نکونام بيان داشت: ما به‌شدت نيازمند وحدت، همدلي و هم‌زباني هستيم، استان در سايه تفرقه آسيب زيادي ديده است، برخي به‌عنوان خواص عده‌اي را به دنبال خود راه مي‌اندازند و کشمکش راه مي‌اندازند که چوب آن را خورده‌ايم.

امام‌جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: هر جا يکدل، متحد و منسجم باشيم و منافع استان را در نظر بگيريم رشد مي‌کنيم، ولي جايي که منافع گروه مطرح شود ضرر کرده‌ايم.

وي تأکيد کرد: به جد توصيه مي‌کنم صداها را خفه نکنيم، قلم‌ها را نشکنيم و اجازه مطالبه گري بدهيم، اين روزها شاهديم شرايط به گونه شده که کس اگر از موضوع آب سخن مي‌گويد يا از شهر و ديار خود دفاع مي‌کند... زير سؤال مي‌رود و بايد در محاکم پاسخگو باشد.

نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري افزود: تا مطلبي درباره عزل و نصب‌ها، سياست خارجي و... مطرح مي‌شود بايکوت مي‌کنيم، اين سياست نظام نيست و باعث ايجاد تک‌صدايي مي‌شود، در مقاطعي در دوران سازندگي و اصلاحات اين‌گونه عمل شد و ضرر کرديم، امروز فضاي باز که درشان انقلاب اسلامي باشد وجود ندارد و اين صحيح نيست.

نکونام اضافه کرد: اقتدار دولتي نبايد صداها را خفه کند، بگذاريم فضا باز باشد و مطالبات صورت بگيرد، محرمانه عمل کردن به نفع نظام، کشور و انقلاب نيست.

انتهاي پيام/۱۰۲۶ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg