حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171266
لاريجانى در جمع خبرنگاران:
قرارگاه خاتم الانبيا رقيب شركت‌هاى خصوصي نيست
تاریخ انتشار : 1395/10/02 20:04:57
نمایش : 338
رييس مجلس گفت: قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا رقيب شرکت هاي خصوصي نيست بلکه کمک کننده شرکت ها است.


به گزارش هفت چشمه به نقل از خبرنگاران جوان، على لاريجانى رييس مجلس شوراي اسلامي امروز عصر 2 دي ماه در حاشيه بازديد از نمايشگاه دستاوردهاى سپاه در عرصه سازندگى در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از گذشته با کارهاي قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا آشنا بودم. اين قرارگاه فعاليت هاي متعددي را ارائه مي کند که بسيار جذاب و ارزشمند است. 
 
لاريجانى ادامه داد: از زمان تاسيس قرارگاه حدود 27 سال مي گذرد و رشد خوبي داشته است و در زمينه هاي مختلفي که کشور به سختي کارها را انجام مي داد قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا ورود پيدا کرده و جهادي کار کرده‌ند و پروژه هاي سنگيني را در حوزه هاي مختلف پارس جنوبي، سدسازي ، حمل و نقل برعهده گرفتند.
 
رييس مجلس گفت: قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا همچنين روي تکنولوژي هايي که براي کشور نياز بود اقدامات ارزشمندي انجام دادند و اين يک نمونه از روش هايي است که نيروهاي مسلح در زمان صلح طبق قانون اساسي بايد به آباداني کشور کمک کنند و سپاه اين الگو را برگزيد و در آن موفق بود.
 
لاريجاني با بيان اينكه 160 هزار نفر به طور مستقيم در قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا فعاليت دارند افزود: اين نيرو مشغول کار شدند و کارهاي ارزشمندي انجام دادند، برخي از پروژه ها چون در مناطق سخت است هر شرکتي براي انجام آن نمي رود اما قرارگاه اين پروژه ها را انجام داده است.
 
وي ادامه داد: کار خوب ديگري که اين قرارگاه در مسير تحول خود مدنظر داشته اين بوده که از امکانات موجود کشور حداکثر استفاده را کرده و اين روش خوبي است.
 
رييس مجلس گفت: قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا رقيب شرکت هاي خصوصي نيست بلکه کمک کننده شرکت ها است و از وجود شرکت ها در پروژه ها استفاده مي کند. اين روش کارآمدي سپاه را در زمينه ساخت و ساز افزايش مي دهد.
 
لاريجاني افزود: اين قرارگاه در بخش عمران کشور ظرفيت بيشتري دارد تا بتواند براي آباداني کشور خيز بيشتري بردارد.
 
وي ادامه داد: در حال حاضر شرايط کشور از نظر روابط بيروني و امکان سرمايه گذاري رو به بهبود است و قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا مي تواند در اين شرايط ظرفيت هاي جديد را خلق کند. ما نيز در مجلس اين توجه را خواهيم کرد که مساعدت و کمک هاي بيشتري از اين قرارگاه براي ورود به صحنه هاي مختلف اقتصادي و آباداني کشور مي کنيم.
 
رييس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه دولتمردان معتقدند قرارگاه سازندگي خاتم النبيا به جاي تعدد پروژه ها در پروژه هاي ملي حضور داشته باشند، نگاه مجلس در اين زمينه چيست؟ گفت: شرايط قرارگاه بايد مورد توجه قرار بگيرد، قسمت زيادي از ظرفيت قرارگاه به سمت پروژه هاي بزرگ است شايد براي قرارگاه بهتر باشد که پروژه هاي بزرگ را براي خود ترسيم کند.
 
لاريجاني افزود: برخي از اقدامات صورت گرفته در قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا نشان مي دهد اين مجموعه مي تواند در پروژه هاي خرد نيز کار کند.
 
انتهاى پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg