حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171261
ديدار رئيس سازمان بسيج مستضعفين با مراجع تقليد قم:
مکارم شيرازي:غربي‌ها از گسترش بسيج عصباني و ناراحتند/يزدي: منشور شهروندي نه طرح بوده نه لايحه، بلکه «تبليغات انتخاباتي» و از نظر قانون،«خلاف» است
تاریخ انتشار : 1395/10/02 19:05:47
نمایش : 261
امروز پنجشنبه سردار غيب پرور رئيس سازمان بسيج مستضعفين با علما و مراجع تقليد قم ديدار کرد.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ سردار غيب پرور رئيس سازمان بسيج مستضعفين امروز پنجشنبه با مراجع تقليد قم ديدار و گفت وگو کرد.

 

آيت‌الله مکارم شيرازي در ديدار سردار غيب‌پرور: اسلام با بسيج پيشرفت کرد/غربي‌ها از گسترش بسيج عصباني و ناراحتند/غيب‌پرور: سرمنشا بسياري از ناهنجاري‌هاي فرهنگي بهائيت است
 

در ابتداي اين ديدار، سردار غيب‌پرور ضمن تقدير از اين مرجع تقليد شيعيان؛ هدف از ديدار با مراجع را اينگونه بيان کرد: اعتقاد دارم مادامي که دستمان در دست روحانيت به ويژه مراجع معظم تقليد باشد، انحرافي در ما به وجود نخواهد آمد.
 
وي با تاکيد بر اينکه بايد با تلمذ از محضر مراجع، اسلام ناب را از آنان فرا بگيريم، تصريح کرد: نقش مراجع در انقلاب اسلامي موثر بوده و همواره در مواقع گوناگون اين نظام ياري گره ارزش هاي ناب بوده اند.
 
رئيس سازمان بسيج مستضفعين فعاليت هاي فرهنگي را اصلي ترين برنامه بسيج خوانده و گفت: سرمنشا بسياري از ناهنجاري هاي فرهنگي،بهائيت است و دشمن تلاش دارد تا امروز به جاي توپ و تفنگ با ابزار فرهنگي ما را شکست دهد و لذا بدترين جنايات را به نام اسلام انجام مي دهند.
 
وي ضمن تشکر از برادر مجاهد و پرتلاش، سردار نقدي بيان کرد: بايد ظرف بسيج طوري باشد که هر کس نظام را قبول دارد، در بسيج حضور داشته باشد چرا که بسيج، حزب و گروه خاصي نبوده و بسيج حزب انقلاب اسلامي است.
 
در ادامه اين ديدار، آيت الله مکارم شيرازي ضمن تبريک انتصاب سردار غيب پرور به حکم مقام معظم رهبري بيان کرد: اسلام با بسيج پيشرفت کرده و لشکر پيغمبر نيز همگي بسيجي بودند.
 
وي در همين خصوص ادامه داد: بسيجيان پيغمبر افرادي بودند که همگي سلاح و مرکب و گاه مواد غذايي را نيز شخصا براي جنگ مي آوردند؛ يعني بر خلاف لشکرهاي غربي و تکفيري هاي مزدور که با پول هاي هنگفت به ميدان جنگ مي آيند.
 
اين مرجع تقليد بسيج را يک جمعيت فرهنگي خوانده و تاکيد کرد: برنامه هاي فرهنگي بسيج بايد بيشتر شده و تقويت گردد.
 
آيت الله مکارم شيرازي، بسيج را متعلق به گروه،قشر و سن خاصي ندانسته و عنوان نمود: بايد بسيج همه جا را فرابگيرد چرا که دشمن تلاش مي کند با بسيج مقابله نمايد، حال آنکه امروز فرهنگ بسيج به حمدالله در حال صدور به کشورهاي ديگر بوده و عراق و يمن و سوريه تا بسيجي پيدا نکرد، موفق نشد و لذا غربي ها از گسترش بسيج عصباني و ناراحتند.
 
وي با اشاره به آمادگي لشکر بسيج در نبرد با دشمن گفت: بايد بسيج در تمام مسائل جامعه حضوري فعال داشته و از تمام منافع جامعه اعم از محيط زيست، فرهنگي،عمراني، اجتماعي و ... پيشتيباني نمايد.
 
آيت‌الله مکارم شيرازي در پايان با توجه به آسيب‌هاي موجود در جامعه تصريح کرد: فضاهاي آلوده مجازي، امروز به منجلابي تبديل شده که بايد بنيه خودمان را در برابر اين ميکروب ها و انگل ها با تقويت ايمان و تقوا، بيمه نماييم و بسيجيان را در اين حوزه مقاوم کنيم.

 

ايت الله يزدي در ديدار سردار غيب پرور: منشور شهروندي نه طرح بوده نه لايحه، بلکه «تبليغات انتخاباتي» و از نظر قانون،«خلاف» است

آيت الله يزدي رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم در ديدار سردار غيب پرور و جمعي از مسئولان بسيج بيان کرد: بنده طلبه اي هستم که همواره در خدمت ولايت بوده و مانند ساير طلاب و عموم مردم از زنان و مردان تا بازاريان و اقشار ديگر در خدمت انقلاب بوده ايم.

 
 
آيت الله يزدي ادامه داد: هيچ کس نبايد تصور کند که انقلاب را ايجاد کرده بلکه انقلاب معجزه بزرگ تاريخي بوده و به مدد امام عزيز و پيوستن اقشار به ايشان توانستند در مقابل آن رژيم منفور بايستند و انقلاب را پيروز کنند.
 
 
وي نقش مقام معظم رهبري را پس از امام(ره)، بسيار موثر دانسته و تصريح کرد: وجود مقام معظم رهبري نعمت بزرگي است که بايد قدر دانست.
 
 
رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم با اشاره به وقايع روزهاي آخر عمر مبارک امام راحل گفت: خداوند به قلب امام عزيزمان عنايت نمود که در آن روزهاي آخر برخي را از مسئوليت برکنار نمود، در حالي که حتي افرادي همچون آقاي هاشمي رفسنجاني مخالف اعلام آن بودند اما امام(ره) اصرار به اعلام آن داشتند.
 
 
وي با اشاره به مواضع فتنه انگيزه فرزند فرد برکنار شده تاکيد کرد: امروز آن هوشمندي امام(ره) بيش از پيش براي ما عيان شده است و الحمدالله با درايت حضرت امام(ره) نظام از اين مخاطرات حفظ شده و مقام معظم رهبري نيز هوشمندانه اين نظام را هدايت مي کنند.
 
 
آيت الله يزدي به اهداف دشمن در مقابله با ايران اسلامي اشاره و خاطرنشان کرد: دشمن اساس نظام را هدف گرفته و علي رغم اينکه هر روز گروهک هايي همچون منافقين وعده هاي خيالي پيروزي شان را مي دادند، شاهديم که به تکدي گري غربي ها افتاده اند.
 
 
وي وعده هاي الهي را در شکر نعمت يادآور شده و تاکيد کرد: خداوند با هيچ کس عقد اخوت نخوانده و اگر نعمات الهي را ناسپاس مي کنيم،يقينا آن نعمت را از مردم گرفته و قومي ديگر را جايگزين مي کند، لذا امروز بايد تمام همت ما حفظ انقلاب از تمام مخاطرات باشد.
 
 
رئيس جامعه مدرسيه حوزه علميه قم در بخش ديگري از سخنان خود به تلاش هاي پشت پرده دشمن در حوزه اقتصاد اشاره و گفت:دست هايي پشت پرده است که در حوزه مفاسد مالي کار کرده و به دنبال شکاف هاي طبقاتي در جامعه مي باشد تا اقليتي مرفه گرديده و اکثريت پشتيبان نظام را معترض کنند.
 
 
وي پيگيري مطالبات و تاکيدات مکرر مقام معظم رهبري را در برخورد با تشريفات زائد، حقوق هاي نجومي و مفاسد مالي ضروري خوانده و عنوان نمود: ترويج مفاسد مالي تکيه گاه دشمن براي تسليم نظام است و اگر عملا با فساد برخورد نکنيم، جامعه با مشکل روبرو خواهد شد که متاسفانه علي رغم اين همه تاکيدات، هنوز هيچ اقدام عملي نشده است.
 
 
آيت الله يزدي در بخش سوم از صحبت هاي خود، بسيج را نعمتي الهي خوانده و اظهار داشت: الحمدالله شاهد حضور قشرها و بخش هاي مختلف جامعه به ويژه نخبگان و متخصصان در بسيج هستيم که تمام آنچه دارند براي اين انقلاب در طبق اخلاص گذاشته اند.
وي بسيج را در کنار سپاه، از پايه هاي مهم حفاظت از اصول و ارکان نظام دانسته و گفت: بسيج  بايد به نسل جوان توجه بيشتري کند که حفظ نظام بر عهده اين نسل است، اگر چه الحمدالله اکثريت بسيج را جوانان شکل مي دهند.
 
رئيس جامعه مدرسيه حوزه علميه قم در همين خصوص افزود: اميد من به نسل جوان است و اميدوارم بتوانيم در اين خصوص به وظيفه مان درست عمل کنيم، در غيراين صورت خداوند ما را آزمايش سختي خواهد کرد.
 
آيت الله يزدي با تبريک انتصاب سردار غيب پرور به رياست سازمان بسيج اظهار داشت: مطمئنيم که در اين مسئوليت جديد موفق خواهيد بود و اميدواريم با تدبير، کارهايتان را در اين شجره طيبه انجام دهيد.
 
وي در بخش پاياني صحبت هاي خود به حقوق منشوري که از سوي رياست جمهوري منتشر شده اشاره نموده و افزود: من تک تک 120 بند تنظيم شده در اين منشور را خواندم اما متاسفانه يک کلمه از اصل 4 قانون اساسي، سخني به ميان نيامده است.
 
رئيس جامعه مدرسيه حوزه علميه قم با توضيح اصل 4 که در آن آمده است، تمام قوانين کشور بايستي برابر مقادير اسلامي باشد و با تاکيد بر غير قابل تغيير بودن اين اصل، تصريح کرد: در جلسه شوراي نگهبان نيز تاکيد کردم که اگر اين منشور، لايحه است بايد به مجلس برود و آنگاه در شوراي نگهبان بررسي شود و اگر مصوبه دولت است بايد طبق قانون به رئيس مجلس بدهند تا بررسي شود که مقاد آن بر خلاف قانون اساسي نباشد.
 
آيت الله يزدي گفت: براي اولين بار است که در انقلاب اسلامي چنين منشوري در کشور به طور مستقيم به مردم ابلاغ مي شود و متاسفانه قيد و بندها را برداشته و به قانون اساسي توجه نکرده اند.
 
وي با ضرورت پاسخ گويي در پيشگاه الهي بيان کرد: اين انقلاب به قيمتي گران به ما رسيده است، خون هاي پاک و مقدس شهداي عزيز تقديم گرديده و امروز نيز در دفاع از حرم، جوانان ما جانشان را کف دست گرفته و از نظام دفاع و حمايت مي کنند، پس ما نيز بايد به وظيفه خودمان درست عمل کنيم.
 
آيت الله يزدي تاکيد کرد: منشور شهروندي نه طرح بوده و نه لايجه، بلکه تبليغات انتخاباتي است و از نظر قانون خلاف بوده و قابل پيگيري است.
 
وي در همين خصوص افزود: هيچ گاه قانون اساسي نمي گويد که فتنه انگيزان و اهانت کنندگان به اصل مقدسات و اسلام آزادند تا هر چه بخواهند به اسم آزادي بگويند.
 
 
آيت الله العظمي نوري همداني در ديدار سردار غيب پرور: من خود را بسيجي مي دانم/هر چه مي توانيد بايد عظمت انقلاب را به مردم معرفي کنيد/سوابق بسيج بسيار بسيار عيان است
 
آيت الله العظمي نوري همداني در ديدار سردار غيب پرور و هيئت همراه و جمعي از مسئولان بسيج با اشاره به آيه « لئن شکرتم لازيدنکم و لئن کفرتم ان عذابي لشديد » بيان کرد: در 73 جاي قرآن به شکرگزاري نعمت هاي الهي تاکيد گرديده که بايد که اين نعمت ها را شناخت و شکرگذاري نمود.
 
 
ايشان شکر نعمت هاي انقلاب را ضروري خوانده و گفت: انقلاب از همه جهت براي ما نعمت است که اگر قدر آن را ندانسته و کفران نماييم، عذاب شديد پروردگار در انتظار خواهد بود.
 
 
اين مرجع تقليد با اشاره به هويت کشي مسلمانان قبل از انقلاب خاطر نشان کرد: يکي از کارهاي غرب قبل از انقلاب، فرهنگ کشي و هويت کشي بود، تا جايي که سياست هاي کشورمان توسط غربي ها رقم مي خورد.آنها فراماسونرها را تربيت کرده  و پست هاي کليدي و مهم کشور را به آنان مي دادند.
 
ايشان، نجات مردم از انحطاط و عقب ماندگي را يکي از آثار انقلاب برشمرده و اظهار داشت: هر چه مي توانيم بايد عظمت انقلاب را به مردم معرفي نماييد چرا که انقلاب از همه جهت برايمان نعمت بوده است.
 
آيت الله نوري همداني در بخش ديگري از سخنانش در مورد نعمت بسيج گفت: بسيج شجره طيبه اي است که امام(ره) غرس کرده و روز به روز آثار آن مشخص تر مي شود.
ايشان تقويت آمادگي هاي فکري،فرهنگي،اطلاعاتي و تجهيزاتي بسيج را ضروري خوانده و افزود: سوابق بسيج بسيار بسيار عيان است و لازم است بسيج در حدي از قدرت باشد که دشمن از او احساس ترس کند.
 
آيت الله نوري همداني با اشاره به سخنان اخير نخست وزير انگليس تاکيد کرد: بايد عملکرد دشمن را شناخته و با قدرت در مقابل دشمنان ايستاد.
 
ايشان ضمن تقدير از زحمات سردار نقدي به عنوان خدمتگزاري خوب و مخلص عنوان نمود: سردار غيب پرور فردي متعهد و انقلابي است که اميدوارم بسيج را به سطح بالاتري برساند.بنده نيز بسيجي بوده  و در خدمت شما هستم. 
 
 

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg