حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171260
سزلشکر باقري:
هيچکدام از دشمنان تغيير رويه نداده است/ ما در تحولات منطقه بيشترين سهم را داريم/ پيروزي هاي حلب و موصل دستاورد دفاع مقدس است
تاریخ انتشار : 1395/10/02 13:51:08
نمایش : 334
رئيس ستادکل نيروهاي مسلح با بيان اينکه ما در تحولات منطقه بيشترين سهم را داريم، گفت: پيروزي هاي حلب و موصل دستاورد دفاع مقدس است.

 

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ سردار سرلشکر محمد باقري رييس ستادکل نيروهاي مسلح در کنگره شهداي فاوا دفاع مقدس که صبح امروز در فرهنگسراي بهمن برگزار شد گفت: شهداي مدافع حرم با دفاع در صحنه انقلاب اسلامي امنيت و ارامش را براي ما تضمين کرده اند و از حرم و حريم ولايت دفاع ميکنند.

وي افزود: نقش مخابرات و ازتباطات در هر نبردي نقشي بي بديل است و در دوران دفاع مقدس هم همينگونه بود و هيچ عملياتي بدون ديدن مخابرات متصور نبود چه آفندي و چه پدافندي،
باقري تصريح کرد: مخابراتي که او را با امنيت و ايجاد ارتباطات امن و پايدار و منسجم و شبکه مند و انطباق با ماموريتهاي بزرگ ميشناسيم.
رئيس ستادکل نيروهاي مسلح ادامه داد: هيچگاه نديديم عناصر مخابراتي در خطوط مقدم و در کنار فرماندهان در جنگ پا پس بکشند. امانت داري و رازداري از ويژگي هاي عناصر مهابراتي ما در دفاع مقدس بود و همواره مورد اعتماد فرماندهان بودند.
وي گفت: برادران مخابراتي ما در دفاع مقدس در يک نبرد اطلاعاتي و مخابراتي با دشمن بودند و به شيوه هاي مختلف جنگ الکترونيک مسلط بودند.
باقري اضافه کرد: کشورهايي که امروز ادعاي مقابله با تروريسم ميکنند همه شان پشتيبان کشوري بودند که به کشور ما حمله کرده بود و سيستم هاي پيشرفته مخابراتي و جنگ الکترونيک را در اختيار آن گذاشته بودند.
وي گفت: در دفاع مقدس به ندرت پيش مي امد که ارتباط مخابراتي قطع يا با اخلال مواجه شود و اين دستاورد بزرگي بود. اين در حالي بود که با کمبود شديد اقلام و تجهيزات مخابراتي روبرو بوديم و اگر رمزکننده اي را هم به ما ميدادند اول روش بازگشايي آن را به دشمن مي‌دادند.
وي گفت: در موارد متعددي در دفاع مقدس عنصر مخابراتي ما به خطوط مخابراتي دشمن نفوذ کرد و باعث شد متوجه شويم سنگر کمين دشمن کجاست. برقراري راديو در ميدان نبرد از ديگر اقدامات قابل توجه شهداي مخابرات بود.
رئيس ستادکل نيروهاي مسلح در بخش ديگري از سخنانش گفت: همواره در گذشته با وجود پادشاهان نالايق و وابسته همواره به ملت ما ظلم شده بود اما در دفاع مقدس از همه جاي جهان با ما مقابله کردند اما شهدا به نحوي عمل کردند که سربلندي دايمي نصيب کشور شد.
وي افزود: آيا امروز مردم عراق به آن گذشته افتخار ميکنند يا از آن بيزارند و الان همرزمان بعثي آن ملعون کجا هستند؟ برخي عراقي ها را سراغ دارم که حتي در جنگ با ايران تلفات داده اند اما شهداي ما را شهيد خطاب ميکنند.
باقري ادامه داد: دفاع مقدس آغاز دوران خودکفايي و خودباوري ملت ما بود و ديگر کسي نميتواند در کشور بگويد فلان کار را نميتوان انجام داد و افتخار دفاع مقدس اين است که همه مسولين ميگويند ما ميتوانيم و قادريم بر همه مشکلات و تحريم ها پيروز شويم و بر تهديدات فائق آييم و اين به برکت خون شهيدان است.اما مگر دشمن کم داريم و مگر هيچکدام از دشمنان تغيير رويه داده است؟ .
وي با بيان اينکه هيچ دشمني جرات تجاوز به ايران را ندارد، گفت: دفاع مقدس به مردم نشان داده که چگونه با دشمن برخورد کنند.

باقري ادامه داد: ما در تحولات منطقه بيشترين سهم را داريم و افتخار مي‌کنيم پرچمدار مبارزه با تروريسم هستيم.
وي ادامه داد: ما تجهيزات پيشرفته مخابراتي را در کشور توليد کرده ايم. امروزه نبردهاي شبکه محور و سايبري در جهان در جريان است و لذا بايستي خودمان را براي صحنه‌هاي آينده آماده کنيم.
رئيس ستادکل نيروهاي مسلح  تصريح کرد: ملتي که روزي در شلمچه و در اسلام اباد غرب و در داخل کشور درگير حوادث بود امروز در کجا هدايت عملياتي مي‌کند؟

وي در پايان گفت: پيروزي هاي حلب و موصل و مبارزه با تروريست در منطقه دستاورد فرهنگ عاشورايي دفاع مقدس است.
انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg