حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171240
معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش مطرح کرد
۷۰ درصد معلمان کشور داراي مدرک کارشناسي و بالاتر هستند/ پژوهشگاه معلمان تأسيس مي‌شود
تاریخ انتشار : 1395/09/30 12:32:45
نمایش : 422
معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه پيشنهاد تأسيس پژوهشگاه معلمان ارائه شده است، گفت: ۷۰ درصد معلمان کشور داراي مدرک کارشناسي و بالاتر هستند. 

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، علي زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مراسم گراميداشت هفته پژوهش در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان‌ تهران، اظهار داشت: اقتصاد دانش‌بنيان متکي بر توسعه دانش است و توسعه دانش متکي بر امر پژوهش است.

وي با بيان اينکه در آموزش و پرورش، پژوهش داراي جايگاه ويژه‌اي است، افزود: پژوهش مورد توجه، تأکيد و ضرورت بوده و در سند تحول بنيادين به امر پژوهش پرداخته شده است.

معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش ادامه داد: در هدف عملياتي شماره 6 سند تحول آمده است که بايد در امر يادگيري در فرايند تعليم و تربيت تنوع‌بخشي ايجاد شود که براي تحقق اين امر بايد زيرساخت‌هاي لازم جهت امر پژوهش در آموزش و پرورش ايجاد شود.

وي افزود: همچنين با توجه به هدف عملياتي شماره 11 و 18 اين سندْ در بازمهندسي سياست‌ها و اصول حاکم در برنامه درسي تربيت معلم و نيز تغيير و نوآوري در نظام تعليم و تربيت با رويکرد تعالي بخشي به امر پژوهش پرداخته شده است.

زرافشان به ارائه گزارش تيمز 2015 اشاره کرد و افزود: اين گزارش نشان دهنده نتيجه و جايگاه کشور در طول مسير را نشان مي‌دهد و تغيير در کتاب‌هاي پايه سال چهارم و هشتم از نتايج دوره هدف اين تحقيقات بوده است.

معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه در آموزش و پرورش يکي از کارکردهاي آن تربيت نسل آينده و پاسخگويي به نيازهاي امروز و فرداي دانش‌آموزان است، تصريح کرد: پژوهش را بايد از مدرسه و از درون کلاس‌ها آغاز کرد و اين امر از دانشگاه دير است و بايد به اين موضوع در مأموريت‌ها دقت کرد.

وي با بيان اينکه نيازهاي نسل آينده چه مي‌باشد، گفت: دانش‌آموز اول ابتدايي امسال 12 سال آينده فارغ‌التحصيل مي‌شود و با پژوهش بايد بررسي شود که نيازها، شايستگي‌ها و مهارت‌هاي اين دانش‌آموزان در آينده چه چيزي است.

وي با اشاره به فعال بودن 628 پژوهش‌سرا در کشور گفت: امر تشکيل اين پژوهش‌سرا از سال 81 آغاز شد و هم‌اکنون به ارائه خدمات در زمينه پژوهش مي‌پردازد.

معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه دانش‌آموزان در جشنواره‌هاي علمي که متولي آن نهادهاي علمي و به خصوص معاونت علمي رياست جمهوري است، حضور فعال داشته و خوش مي‌درخشند، تصريح کرد: به عنوان مثال در جشنواره گياهان دارويي که سال اول آن برگزار شد 3 نفر از دانش‌آموزان به مرحله مسابقه راه پيدا کرده و ضمن کسب رتبه، طرح‌هاي آنها تجاري‌سازي شده است. 

زرافشان ادامه داد: همچنين در جشنواره دريا که براي دومين سال برگزار مي‌شد يک دانش‌آموز ابتدايي به مرحله مسابقه وارد و برگزيده شد.

وي با بيان اينکه 70 درصد معلمان داراي مدرک کارشناسي و بالاتر هستند، تصريح کرد: پيشنهاد تأسيس پژوهشگاه معلمان داده شده است و در صورت تصويب در هر استان شاهد استفاده از ظرفيت‌هاي معلمان پژوهشگر خواهيم بود.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg