حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171227
نشريه بيلد خبر داد
تبعه ترک متهم به جاسوسي دستگير شده در آلمان قصد حملات تروريستي در اروپا را داشت
تاریخ انتشار : 1395/09/29 12:23:57
نمایش : 383
يک نشريه آلماني با استناد به محافل نزديک به يک تبعه ترک متهم به جاسوسي دستگير شده در آلمان از برنامه هاي وي براي ترور دو مقام بلند پايه کرد در اروپا خبر داد.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از تسنيم، پليس آلمان روز پنج شنبه يک تبعه ترک که مظنون به جاسوسي و جمع آوري اطلاعات از زندگي کردها در آلمان براي آژانس هاي اطلاعاتي ترکيه بود را دستگير کرد.

به گزارش نشريه بيلد آلمان و با استناد به محافل نزديک به اين جاسوس ترک دستگير شده، ظاهرا وي اقدامات تروريستي در اروپا را برنامه ريزي کرده بود.

اين جاسوس ترک بر اساس برنامه ريزي هاي انجام شده بايد دو مقام بلند پايه کرد که يکي در برمن و ديگري در بروکسل بود را ترور مي کرد.

به گزارش نشريه بيلد، اين دو مقام کرد اواخر ماه نوامبر از ترکيه به آلمان سفر کرده بودند تا پاره اي اقدامات را انجام دهند.

دادستاني کل فدرال آلمان روز جمعه از دستگيري يک تبعه 31 ساله کرد به اتهام جاسوسي در هامبورگ خبر داد.

دفتر دادستان فدرال آلمان افزود: اين مرد ترک روز پنجشنبه در هامبورگ بازداشت شده و خانه اش تحت تفتيش و جستجو قرار گرفته است. اين فرد بازداشت شده قويا متهم به همکاري با آژانس اطلاعاتي ترکيه و تامين اطلاعات از زندگي روزمره کردها در آلمان است.

به گزارش نشريه بيلد اين تبعه ترک 31 ساله حدود 10 سال پيش به آلمان آمده بود.

به نظر مي رسد بازداشت اين شهروند ترکيه مي تواند تنش ها بين آلمان و ترکيه را بيش از پيش تشديد کند. آنکارا پيش از اين دولت برلين را به حمايت از شبه نظاميان کرد پ ک ک متهم کرده است. مقام‌هاي آلماني اين ادعا را رد کرده اند.

روابط برلين و آنکارا از ژوئن پس از آنکه پارلمان آلمان با تصويب قطعنامه‌اي کشتار ارامنه توسط نيروهاي عثماني در سال 1915 ميلادي را نسل کشي ارزيابي کرد، دچار تنش شده است. روابط دو طرف پس از وقوع کودتاي نظامي نافرجام اواسط جولاي ترکيه و سرکوب گسترده مخالفان و منتقدان از سوي دولت ترکيه، بدتر شده است.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg