حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171226
وزير اسبق آموزش و پرورش در گفت‌وگو با دانا:
افزايش ميزان رقم اختلاس در صندوق ذخيره فرهنگيان به 12 هزار ميليارد تومان/ دريافت وام 3 هزار ميلياردي با وثيقه 30 ميلياردي/ يک نفر 1000 ميليارد بدهکار است!
تاریخ انتشار : 1395/09/29 12:05:22
نمایش : 289
وزير اسبق آموزش و پرورش با بيان اينکه دولت در مسئله صندوق ذخيره فرهنگيان فرافکني مي کند عنوان کرد: هر چه تحقيقات از اين صندوق بيشتر مي شود، رقم اختلاس بالاتر مي رود تا جايي که شواهد نشان مي دهد، رقم اختلاس در صندوق ذخيره فرهنگيان تا 12 هزار ميليارد تومان نيز رسيده است.

به گزارش هفت چشمه، محمود فرشيدي وزير اسبق آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در خصوص اختلاس هاي گسترده در صندوق ذخيره فرهنگيان اظهار داشت: ادعاهاي بي اساسي مبني بر اينکه اين تخلفات و اختلاس ها از دولت هاي قبلي بوده است مطرح مي شود اما تا جايي که بنده مسئوليت داشتم هيچ يک از اين تخلفات مربوط به دوره هاي قبلي نبوده است.

وي با بيان اينکه در دولت هاي هشتم و هفتم نيز صندوق ذخيره فرهنگيان حاشيه هاي مالي داشت عنوان کرد: در دوران اصلاحات نيز بانک سرمايه دچار حاشيه هاي مالي شد که البته به گستردگي مشکلات مالي مربوط به دولت يازدهم نبود؛ برخي ادعا مي کنند اين اختلاس ها مربوط به دولت هاي قبلي است اما تا کنون هرکس بازداشت شده از دست اندرکاران اين دولت بوده است.

وزير اسبق آموزش و پرورش با بيان اينکه دولت در مسئله صندوق ذخيره فرهنگيان فرافکني مي کند عنوان کرد: هر چه تحقيقات از اين صندوق بيشتر مي شود، رقم اختلاس بالاتر مي رود تا جايي که شواهد نشان مي دهد، رقم اختلاس در صندوق ذخيره فرهنگيان تا 12 هزار ميليارد تومان نيز رسيده است.

فرشيدي عنوان کرد: متأسفانه در طول تاريخ انقلاب بالاترين رقم اختلاس در کشور در جايي رخ داده است که متعلق به فرهنگيان و معلمان که جزء مظلوم ترين اقشار جامعه هستند رخ داده است که روحاني بايد نسبت به بررسي و بازگرداندن اين مبالغ دستور ويژه و اکيدي را بدهند که مانند حقوق هاي نجومي روي آن سرپوش گذاشته نشود.

وي همچنين افزود: برخي وام هاي بسيار مسأله دار در بانک سرمايه پرداخت شده است به عنوان مثال مبلغ 3 هزار ميليارد وام پرداخت شده است که اين وام تنها با يک وثيقه 30 ميلياردي پرداخت شده است هرچند فرد مذکور بخشي از اين وام را تسويه کرده است اما 1000 ميليارد به بانک سرمايه بدهي دارد.

وزير اسبق آموزش و پرورش در ادامه گفت: يکي از مشکلات اصلي بانک سرمايه و صندوق ذخيره فرهنگيان اين بود که برخي از افراد با اعمال نفوذ، وام هاي ميلياردي را در قبال وثيقه هاي اندک دريافت مي کردند که همه اين موارد با پارتي بازي و تباني صورت گرفته است.

فرشيدي با اشاره به صحبت هاي سخنگوي دستگاه قضا مبني بر تأسيس شرکت هاي خانوادگي در اين صندوق و اعطاي وام هاي خانوادگي اظهار داشت: تمام افرادي که براي اين تباني ها دستگير شده اند مربوط به دولت فعلي هستند و برخي از اين افراد نيز به صورت خانوادگي دستگير شده اند.

وي تصريح کرد: اگر خوشبينانه نگاه کنيم اعتماد به هم حزبي ها و ورود برخي از جريان هاي سياسي به صندوق ذخيره فرهنگيان در نهايت باعث شد که برخي از اين اعتمادها سوء استفاده کرده و در راستاي اهداف حزب و منافع شخصي خود دست به بيت المال ببرند.

وزير اسبق آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برخي از مسئولان در صندوق ذخيره فرهنگيان از دست اندرکاران فتنه 88 بوده و همچنين برخي از آنها در بنياد باران مسئوليت هايي داشتند که در نهايت پيگيري اهداف حزبي در اين صندوق منجر به اختلاس چند هزار ميلياردي در اين صندوق شد.

انتهاي پيام/ط 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg