حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171224
عبادت به جز خدمت خلق نيست؛
مشهدي علي شکسته بند و 55 سال خدمت صلواتي/ ثواب کارم را به روح پدر و مادرم هديه مي کنم
تاریخ انتشار : 1395/09/29 11:43:14
نمایش : 1062
خدماتي که در طي اين ساليان طولاني به مردم ارائه کرده ام باعث رونق و برکت در زندگيم شده است و دعاي خير مردم براي عاقبت به خيري خود، فرزندان و خانواده ام بهترين پاداش براي من است.


به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز، در سالهاي دور که مردم مناطق محروم از خدمات پزشکي بي نصيب بودند براي حل مشکلات درماني از طب سنتي يا طب تجربي استفاده مي کردند که آثار موفق اين تجارب هنوز هم دربسياري از مناطق وجود دارد و در خيلي از موارد مردم براي درمان بيماريها يا مشکلات عارضي از طب قديم تجربي استفاده مي نمايند.

شکسته بندي از حرفه هاي سنتي بوده که فرد به اصطلاح شکسته بند با استفاده از ابزار ساده اي مثل چوب، پارچه و گياهاني که براي رفع درد کوفتگي، دررفتگي مفاصل، و شکستگي استخوانها استفاده مي شده محل ضربه را آتل و ضمن توصيه هاي لازم به بيمار، زمينه را براي بهبود او فراهم مي کرد.
 
 
 

علي ربيعي فرادنبه پيرمرد75 ساله فرادنبه اي معروف به مشهدي علي شکسته بند، يکي از شکسته بندهاي سنتي است که به گفته خود اين حرفه را از سن کمتر از20سالگي از پدر خود ياد گرفته و اکنون بيش از 55سال است که مراجعين را درمان مي نمايد.

به عشق خدمت به مردم اين کار را انجام مي دهم

وي گفت: از روزي که اين کار را فرا گرفته ام فقط به عشق پاداش اخروي و خدمت به مردم بدون اخذ يک ريال از بيماران تاکنون اين کار را انجام داده و درب خانه ام هميشه و همه وقت به روي مراجعين باز است.

او در ادامه افزود: کاري که ياد گرفته ام به صورت موروثي از پدر و اجدادم به من رسيده است و با عشق به رضايت الهي و به نيت هديه ثواب و اجر اين کار به ارواح پدر و اجدادم، 24ساعته به صورت رايگان به مردم خدمت مي کنم و حتي در بسياري از موارد ساعتهاي ديروقت که مورد حادي وجود داشته باشد يا تحمل درد براي بيمار ممکن نباشد با کمال ميل و به نيت اينکه خدمت در همان ساعت استراحت يا نيمه شب ثواب عبادت خدا  و شب زنده داري دارد از مراجعين پذيرايي مي کنم.

او خاطره انجام اولين کار در اين حرفه را اين گونه بيان مي کند: سالهاي نوجوانيم بود که پاي مادرم دچار دررفتگي مفصل شد و چون پدرم در منزل حضور نداشت،با آموخته هايي که از او داشتم پاي مادرم را جا انداختم و از آن روز بود که با تشويقهاي مادر و حمايتهاي پدر، اين کار خداپسندانه را به عنوان يک خدمت براي همنوعان شروع کردم.

هيچ گاه حاضر نشدم شيريني اين خدمت را با پول عوض نمايم

شکسته بند سنتي فرادنبه که بازنشسته ذوب آهن نيز است، گفت: به خاطر اينکه در زمان نوجواني و موقع حيات پدرم از راه کشاورزي در آمد مختصري داشتيم و از سال 58  که کارمند ذوب آهن شدم درآمدي هرچند جزئي داشتم، هيچ گاه حاضر نشدم شيريني اين خدمت را با پول عوض نمايم چرا که پدر و اجدادم نيز هيچگاه در ازاي خدمتي که در اين راستا به مردم کردند پولي دريافت نکردند.

 

دعاي خير مردم بهترين پاداش من است

وي تصريح کرد: خدماتي که در طي اين ساليان طولاني به مردم ارائه کرده ام باعث رونق و برکت در زندگيم شده است و دعاي خير مردم براي عاقبت به خيري خود، فرزندان و خانواده ام بهترين پاداش براي من است.

ربيعي در مورد سطح ارائه خدمات به مراجعين گفت: از کوفتگي جزئي تا در رفتگي مفاصل و ترک خوردگي و شکستگيهاي استخوان را با استفاده از دانش سنتي و تجربي که دارم درمان کرده ام.

وي خاطر نشان کرد: مراجعيني داشته ام که با توجه به وضعيت بسيار بد شکستگي ابتدا به پزشک مراجعه کرده و وقتي با هزينه هاي سنگين درمان مواجه شده اند به من مراجعه کرده که بدون ريالي هزينه، بهبودي خود را باز يافته اند، ضمن اينکه در بسياري از موارد به دليل اينکه امکان حرکت براي بيمار به دليل شدت صدمات وارده وجود ندارد با حضور در منزل اشخاص کار درمان آنها را به عهده مي گيرم.

وي گفت:بيماراني که به من مراجعه مي کنند عمدتا همشهريان فرادنبه اي هستند ولي مراجعات زيادي از سطح شهرستان بروجن و مناطق ديگر استان و حتي زرين شهر، فولادشهر، مبارکه و اصفهان هم دارم.

 
 

وي درباره خاطره سفر به جزيره کيش گفت: در اين مسافرت، به فردي برخورد کردم که به دليل مصدوميت توان راه رفتن نداشت که داوطلبانه تجربه خودم را در اختيار او گذاشته و او را درمان کردم.

تابستان سال گذشته هم به منطقه تفريحي سياسرد بروجن رفته بوديم که يکي از گردشگران از شدت دردپا توان راه رفتن نداشت و شديدا از درد به خود مي پيچيد، با اينکه مرا نمي شناختند از آنها خواستم که پاي بيمار راببينم که با بررسي که انجام دادم ديدم  ناحيه مفصل پا دچار دررفتگي شده است و در کوتاهترين زمان نسبت به جا انداختن مفصل اقدام نمودم که فرد آسيب ديده از سرعت فروکش کردن درد واقعا متعجب شده بود.

شکسته بند سنتي گفت: در انجام کار، درمان بعضي مصدوميتها با تحمل درد مختصري انجام ولي درمان بعضي ديگر با تحمل درد بيشتر و مراقبتهاي ويژه تر محقق مي شود، درمان دردهايي مثل ضرب خوردگي(کوفتگي) و جابجايي رگها(رگ به رگ)کشيدگي عضلات و حتي دررفتگي انگشتان راحت تر و با درد کمتري همراه بوده اما درمان مصدوميتهايي مثل ترک خوردگي استخوان، دررفتگي مفاصل کتف، فک، آرنج و زانو و شکستگي هاي استخوانها با تحمل درد به مراتب شديدتري همراه است.

ربيعي افزود: براي حصول نتيجه مناسب و برگشت حالت اوليه در مفاصل و استخوانها و جلوگيري از تغييراتي مثل کج جوش خوردن استخوان شکسته يا رشد اضافه غضروفها توصيه هاي لازم به مصدومين مي شود و حتي در بسياري از موارد  به صورت داوطلبانه و حس انجام وظيفه با حضور در منزل آنان از روند بهبودي سرکشي، و مراقبتهاي پس از کار را زيرنظر گرفته تا بهبودي کامل براي اشخاصي که اميد سلامت مجدد را به دستان من گره زده اند حاصل شود.
 
 

ربيعي در ادامه گفت: تشخيص بيماري(مصدوميت) و دقت در درمان دو عاملي است که قطعا هم در طب سنتي و هم در طب نوين براي درمان موفقيت آميز نتيجه کاملا مستقيم دارد.

شکسته بند سنتي افزود: هيچ گاه يادم نمي رود چند سال پيش شخصي به من مراجعه کرد و از وضعيت پيش آمده براي همسرش بسيار ناراحت بود، موضوع را اين گونه برايم شرح داد که مدتي پيش همسرم يکدفعه زمين خورد پس از انتقال او به بيمارستان با مشاهده انحراف در فک و ناتواني در تکلم تشخيص سکته داده مي شود و چند روز در بيمارستان بستري مي گردد، وضعيت ظاهري او طوري بود که نه بهتر و نه بدتر مي شد و حالت ثابتي داشت تا اينکه از بيمارستان مرخص شد و يکي از بستگان به او پيشنهاد ميدهد که من او را ببينم، با مشاهده بيمار متوجه شدم که اتفاقا فک آن خانم، حين زمين خوردن دچار دررفتگي شده است که با مقداري کار، فک در جاي خود قرار گرفت و همان لحظه شروع به صحبت کردن کرد و گفت: خودم هم واقعا نميدانستم که مشکلم اين باشد و واقعا باور کرده بودم که سکته کرده ام!  

عبدالله علايي يکي از مصدوميني که سال 88در يک سانحه تصادف از دو جاي استخوان قسمت ران دچار شکستگي شديدي شده بود در گفت و گو با جهانبين نيوز، گفت: از صحنه تصادف توسط مردم به بيمارستان منتقل شده بودم ولي وقتي متوجه شکستگي پايم شدم با اصرار از همراهانم خواستم که مرا پيش مشهدي علي ببرند، با ارائه رضايت از بيمارستان خارج و وقتي پيش او رفتم با مشاهده عکس راديولوژي و وضعيت پايم گفت: وضع شکستگي پيچيده اي دارد من فقط با يک شرط درمان او را مي پذيرم که به تمام توصيه هاي من عمل کند و من هم پذيرفتم، او گفت مدت2ماه بايد استراحت مطلق داشته باشي و به هيچ عنوان جابجايي نداشته باشي، با رعايت تمام توصيه هاي او بعد از2ماه بدون هيچ مشکلي بهبودي خودم را بازيافتم ضمن اينکه در تمام اين مدت، او مثل طبيبي مهربان مرتب از وضعيت من سرکشي و موارد لازم را تذکر مي داد.
 
 

برخي ترکيبات گياهي و ستني در درمان مصدوميتها

علي ربيعي درباره استفاده از برخي ترکيبات گياهي و ستني در درمان مصدوميتها و خواص آنها گفت:

1:خاکستر نمناک(نم مختصر) و نمک براي درمان دردهاي ناگهاني مچ دست که بر اثر کار و فعاليت زياد مصدوم شده است استفاده مي گردد.

2:ترکيب زرده تخم مرغ(ترجيحا تخم مرغ بومي) و گل بومادران(گل برنجاسف) براي درمان کوفتگيهاي بدون زخم به کار مي رود.

3:براي درمان کوفتگي مي توان از ترکيب آردگرم(حرارت داده شده) و نمک گرم شده روي سطح بدون زخم که با روغن(ترجيحا روغن زيتون يا روغن حيواني) چرب شده باشد استفاده کرد.

4:براي درمان کوفتگي سطوحي که همراه با زخم باشد استفاده از ترکيب عسل طبيعي خالص و زنجبيل آسياب شده توصيه مي گردد.

5:براي درمان دردهاي طولاني مدت مفاصل، ترکيبي از مقدار بسيارکمي کندر، مقداري دنبه تازه،مقداري حنا و زرده تخم مرغ استفاده مي شود.

6:استفاده از ترکيب پوست خشک آسياب شده انار با زرده تخم مرغ بومي به مدت 15روز براي درمان ترک خوردگي استخوان توصيه مي شود.

7:ترکيب کوبيده خرما و دنبه تازه براي دررفتگي انگشتان و مفاصل بسيار سودمند است، مخصوصا براي مفاصل در رفته اي که سخت جا مي افتند بسيار نافع بوده و جارفتن مفصل را راحت کرده، درد را بسيار کاهش مي دهد.اين ترکيب همچنين براي مواقعي که پا دچار پيچش شده باشد بسيار مفيد بوده و طرز درمان به اين صورت است که مدت12 ساعت ترکيب را روي موضع آسيب ديده بسته و پس از آن پا را روي بطري شيشه اي مي چرخانند تا ريزه استخوانهاي رو و زير پا در محل خود قرار گرفته و رفع درد شود.

مشهدي علي درپايان ضمن تشکر از اعتماد مردم به تجربه او گفت: در تمام اين سالها هيچ چيز لذت بخش تر از بازيابي سلامت بيمارانم نبوده است و آرزو مي کنم هيچ گاه حادثه اي براي کسي رخ ندهد ولي با روي باز و آغوش گشاده خدمت به مردم عزيز را افتخار خود مي دانم.

انتهاي پيام/1022ج 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg