کد مطلب: 171221
تحت نام «هيأت اسلامي سوريه» در ادلب
ترکيه هزاران تروريست اخراجي از حلب را سازماندهي و متحد مي‌کند
تاریخ انتشار : 1395/09/28
نمایش : 775
ترکيه قصد دارد ده‌ها گروهک از جمله تروريست‌هاي اخراجي از حلب را با نام «هيأت اسلامي سوريه»‌ در استان ادلب عليه دولت دمشق سازماندهي کند.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، يک منبع نزديک به ائتلاف معارضان سوريه در شهر غازي عنتب مي‌گويد که سرکردگان بيشتر گروهک‌هاي مسلحي که شرق حلب را ترک کردند، به درخواست يک مسئول بلندپايه اطلاعات ترکيه در شهر ادلب سوريه حضور دارند.

منبع معارض افزود: مسئول بلندپايه وزارت اطلاعات ترکيه درخواست کرد که با حضور هيات ائتلاف معارض سوري، اوضاع اين گروهک‌ها پس از انتقال آنها به شهر مرزي ادلب مورد بررسي قرار بگيرد.

بنا بر وبگاه «آرا» سوريه، وي گفت: ترکيه تاکيد دارد که اين گروهک‌ها براي سازماندهي مجدد خود اقدام کنند و خود براي مرحله آينده آماده کنند و با نيروهاي «سپر فرات» تحت حمايت ترکيه ادغام شوند.

منبع معارض تاکيد کرد که رايزني‎هاي جدي بين بيش از 15 گروه مسلح براي تشکيل جبهه جديد با عنوان «هيأت اسلامي سوريه» آغاز شده است که مقر آن در ادلب است و حتي اسامي سرکردگان آن براي فرماندهي اين هيات مشخص شده است.

ادلب تنها استان در سوريه است که (جز دو شهرک الفوعه و کفريا) به طور کامل تحت کنترل مخالفان مسلح سوريه (ائتلاف جيش الفتح) قرار دارد.

«شيخ ابوعمار تفتاز، شيخ جولاني، شيخ توفيق، ابومحمد الترکستاني» و تعدادي ديگر از سرکردگان قرار است پس از يک توافق کلي، عناصر گروهک‌هاي خود را در ادلب جمع کنند. قرار است ابوعمار فرمانده کل «هيأت اسلامي سوريه» و «محمد الجولاني» (سرکرده اصلي جبهة النصره) فرمانده کل نظامي آن شود.

يک منبع ويژه در اين باره به پايگاه «آرا» گفته که دور جديد رايزني‌ها بين گروه‌هاي معارض سوري براي «ادغام» آغاز شده، اما اختلافات بر سر توزيع اختيارات بويژه در بخش نظامي وجود دارد.

اين منبع نزديک به گروهک‌هاي ادلب در ادامه گفت: دور جديد رايزني‌ها براي ادغام، شامل 14 گروهک از جمله «احرار الشام» و «جبهه فتح الشام» (جفش) که دو گروهک اصلي در اين رايزني‌ها به شمار مي‌آيند، مي شود. وي افزود: جفش تلاش‌ها براي ادغام اين گروهک‎ها را هدايت مي‌کند.

از سوي ديگر، «حسام الشافعي» سخنگوي جفش گفت: «اتحاد و ادغام همه گروه هاي معارض خيلي نزديک است.»

وي روز گذشته (شنبه) در صفحه توئيتر خود نوشت: در مرحله آينده بايد يک صف واحد سياسي، نظامي و شرعي با هدف و سرنوشت واحد تشکيل شود.

«عبدالله المحيسني» مبلغ سلفي سعودي پيش از اين، جفش و احرار الشام را به شکست در طرح ادغام به دليل اختلاف بر سر مناصب و توزيع اختيارات و پست‌ها متهم کرده و آنان را سرزنش کرده بود.

آمريکا، روسيه و سوريه «جفش» (جبهة فتح الشام) يا همان جبهة النصره را وابسته به القاعده و گروهي «تروريستي» مي‌دانند هر چند که اين گروه براي خارج شدن از ليست تروريسم روسيه در عمليات حلب، اعلام کرد که نامش را از جبهة النصره تغيير مي‌دهد و ارتباط خود با القاعده را قطع مي‌کند.

انتهاي پيام/ص

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg