کد مطلب: 171204
کار تروريست‌ها در حلب يکسره شد/ تخليه مناطق محاصره‎شده بامداد فردا آغاز مي‎شود
تاریخ انتشار : 1395/09/24 00:14:24
نمایش : 1022
تروريست‌ها پس از چشيدن طعم شکست کامل در حلب، قرار است بامداد فردا مناطق محاصره شده اين شهر را ترک کنند و بدين ترتيب حلب تا ساعاتي ديگر به طور کامل آزاد مي‏‌شود.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، تروريست‎ها که شکست خود را در حلب تجربه کردند، طبق توافق به دست آمده قرار است از بامداد فردا (چهارشنبه) مناطق تحت محاصره «المشهد، صلاح الدين و سيف الدوله» را ترک کنند که در صورت خروج تروريست‌ها از اين سه محله، حلب عملا آزاد مي‌شود.

 يک مقام نظامي ارتش سوريه در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه تائيد کرد که دمشق با درخواست گروه‌هاي مسلح براي تسليم تروريست ها و خروج آنها از شرق حلب موافقت کرده است.

به موجب توافق معارضان سوري با طرف روسي درباره آتش بس در حلب، قرار است غيرنظاميان باقي‌مانده در مناطق محاصره شده و عناصر تروريستي از شرق حلب خارج شوند.

 «ويتالي چورکين» نماينده سازمان ملل در امور سوريه با تائيد توافق آتش بس در حلب اعلام کرد که به موجب اين توافق قرار است عناصر تروريستي نيز از شرق حلب خارج شوند.

طبق اين توافق، روند تخليه سه محله آزادنشده شرق حلب از ساعت 5 صبح به وقت محلي (6:30 به وقت تهران) آغاز مي‌شود و ابتدا غيرنظاميان اين مناطق را ترک مي‌کنند.

پس از آن، اعضاي گروه‌هاي مسلح با اتوبوس از شرق حلب به ادلب منتقل مي‌شوند. اين افراد اجازه خواهند داشت يک قبضه سلاح سبک با خود به همراه ببرند.

روند تخليه شرق حلب تحت نظارت صليب سرخ انجام شده و روسيه و ترکيه ضامن اجراي آن هستند.

از سوي ديگر، يک منبع سوري گفته که افراد مسلح همچنان در حال شليک خمپاره به محلات مجاور در شرق حلب هستند که اين مي تواند معناي نقض توافق آتش بس باشد.

در صورت اجراي اين توافق، حلب به طور کامل از حضور تروريست‌ها پاک مي‌شود. ارتش سوريه چند روز قبل به تروريست‌ها گفته بود که بايد بين کشته شدن يا تسليم يکي را انتخاب کنند.

خبرگزاري اسپوتنيک گزارش داد که با خروج تروريست‌ها از شرق حلب، عمليات نظامي در شرق حلب پايان يافته است.

انتهاي پيام/ح

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg