حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171203
رهبر انقلاب در مراسم جشن تکليف دانش آموزان:
فرداي اين کشور و تاريخ آن متعلق به شماست، آماده شويد
تاریخ انتشار : 1395/09/24
نمایش : 521
مراسم روح‌بخش و پر طراوت جشن تکليف دو هزار تن از دانش‌آموزان پسر مدارس شهر تهران، امشب در حسينيه امام خميني(ره) برگزار شد.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛  در اين مراسم که در فضايي آکنده از نشاط و شوقِ آغاز دوران بندگي برگزار شد، نوجوانان مؤمن، نماز مغرب و عشاء را به امامت حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي اقامه کردند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي همچنين در سخناني، جشن تکليف را «جشن تشرّف به ساحت لطف و توجه پروردگار کريم» و «قابليت دريافت مأموريت الهي در رسيدن به سعادت و خوشبختي» خواندند و افزودند: انسان در مراحل مختلف زندگي حوادث فراواني را تجربه مي‌کند که لازمه مواجهه شجاعانه با اين حوادث و دستيابي به افتخار دنيوي و عزت الهي، استحکام بنيه معنوي است.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اهميت «لحظه تکليف»، قدر دانستن ورود به دوران بلوغ معنوي را يادآور شدند و خاطرنشان کردند: راز پيشرفت فردي و اجتماعي در حفظ رابطه با خداوند است و امروز عيب بزرگ تمدن رو به افول و انحطاط غرب، قطع رابطه با خداست.
ايشان بهترين راه ارتباط با خداوند را «نماز و قرائت قرآن» دانستند و گفتند: توجه به اين واقعيت که مخاطب انسان در نماز، «خداوندِ قادرِ متعال» است، موجب توکل، شجاعت و اعتماد به‌نفس مي‌شود، بنابراين نماز را اول وقت و با توجه بخوانيد و با قرآن و معاني نوراني و هدايت‌بخش آن انس دائمي برقرار کنيد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به تلاش دشمنان براي نفوذ و تسلط اقتصادي، سياسي و فرهنگي بر کشور، يکي از هدفهاي دشمن را نفوذ در نوجوانان و جوانان برشمردند و افزودند: نوجوانان عزيز که فرزندان امروز ملت ايران و مردان و مديران فرداي کشور هستند، بايد با حضور فعال و شاداب در اجتماعات در مصونيت‌بخشي مقابل اين نقشه دشمن، نقش مؤثري ايفا کنند.
«تجهيز به دانش و درس‌خواندن» و «تأمين سلامت جسمي، فکري و معنوي» توصيه ديگر رهبر انقلاب اسلامي به نوجوانان بود.
ايشان، به تأمين سلامت جسمي از طريق «ورزش و تغذيه مناسب»، و کسب سلامت معنوي با «توجه به خدا و نماز، دعا، توسل و ياد شهيدان» اشاره کردند و افزودند: سلامت فکري را بايد با کتابخواني و مطالعه کتابهاي راهگشاي متفکران و نويسندگان خوب تأمين کرد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأکيد بر اهميت علم‌اندوزي و خودسازي به‌عنوان شرط دستيابي به فردايي بهتر، افزودند: عزيزان من، فرداي اين کشور متعلق به شماست و شما اداره‌کنندگان اين کشور و تاريخ آن خواهيد بود، بنابراين با استفاده از فرصتها، خود را براي آن روز آماده کنيد.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين نوجوانان را به الگوگيري از شهيدان سفارش کردند و گفتند: شهيدان عزيز ما در جواني و نوجواني در دفاع از استقلال ملي و مصالح کشور و به منظور دفع شرّ دشمنان، با ارزش‌ترين دارايي، يعني جان خود را در راه خدا فدا کردند و مطالعه کتابهاي شيرين و پر جاذبه دفاع مقدس، ذهن شما را با آن ايثارگريها و شجاعتها آشنا مي‌کند.
ايشان در پايان سخنان‌شان، نوجوانان را به قدرداني از پدران و مادران، حفظ احترام و جبران محبتهاي آنان توصيه کردند.
 
انتهاي پيام/ن
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg