حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171192
پليس ترکيه ۱۱۸ نفر از اعضاي حزب طرفدار کُردها را بازداشت کرد
تاریخ انتشار : 1395/09/22 12:15:47
نمایش : 330
خبرگزاري دولتي ترکيه اعلام کرد که پليس اين کشور با انجام عمليات در سراسر ترکيه بيش از ۱۱۸ نفر از مقام‌هاي حزب دموکراتيک خلق کُرد را بازداشت کرده است. 

به گزارش هفت چشمه به نقل از تسنيم، پليس ترکيه با انجام عمليات و يورش در سراسر اين کشور، بيش از 118 نفر از اعضاي حزب دموکراتيک خلق کرد را به اتهام ارتباط داشتن با شبه نظاميان پ ک ک بازداشت کرده است.

اين عمليات پس از آن انجام شده است که پ ک ک روز يکشنبه مسئوليت 2 انفجار اخير در شهر استانبول را بر عهده گرفته است. در اين انفجارها که در نزديکي استاديوم وودافون به وقوع پيوست، بيش از 38 نفر کشته و 155 نفر ديگر زخمي شدند که اکثر قربانيان از نيروهاي پليس ضد شورش ترکيه بوده اند.

پس از آنکه پ ک ک مسئوليت اين حملات را بر عهده گرفت، جنگنده هاي ارتش ترکيه مواضع و اهداف اين گروه در شمال عراق را بمباران کردند و پناهگاه ها و انبارهاي مهمات پ ک ک را منهدم کردند.

خبرگزاري آناتولي افزود: اوايل صبح امروز نيز 500 پليس با حمايت خودروهاي زرهي و بالگرد عملياتي را در شهر آدانا انجام دادند و 25 مقام حزب دموکراتيک خلق کُرد را بازداشت کردند.

گروه هاي پليس ضد ترور در استانبول نيز با انجام عمليات جداگانه‌اي، 20 مقام اين حزب را بازداشت کردند. نيروهاي پليس دفاتر مختلف اين حزب را نيز مورد بازرسي و تفتيش قرار داده‌اند.

يک مقام ارشد حزب دموکراتيک خلق کُرد از جمله افراد بازداشت در عمليات پليس در شهر آنکارا بوده است. در عمليات آنکارا 17 نفر بازداشت شدند و در شهر مرسين در جنوب ترکيه نيز 51 نفر ديگر دستگير شدند.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg