حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171191
نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري:
شوراي نگهبان يک حزب و جناح نيست/ شوراي نگهبان نعمتي ارزشمند براي انقلاب اسلامي است
تاریخ انتشار : 1395/09/22 12:14:36
نمایش : 515
نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري گفت: شوراي نگهبان يک حزب و جناح نيست بلکه مجموعه اي پردغدغه و پرمسئوليت و پشتيباني براي نظام اسلامي است که به حول‌ و قوه‌ الهي انسان مي‌تواند به خوبي شهادت بدهد.


به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز؛ حجت الاسلا‌م‌ ومحمدعلي نکونام نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري در مراسم معرفي سرپرست جديد دفتر نظارت و بازرسي انتخابات شوراي نگهبان اين استان ضمن قدرداني از زحمات سرپرست سابق اين مرکز گفت: اگر بخواهيم امانت سنگين انقلاب اسلامي را به سلامت به سرمنزل مقصود برسانيم و نسبت به آن انجام وظيفه کنيم حتما بايد نگاه مومنانه، متعهدانه و مسئولانه بر کارهاي ما حاکم باشد.

وي با بيان اينکه شوراي نگهبان يک حزب و جناح نيست تصريح کرد: شوراي نگهبان يک مجموعه پردغدغه و پرمسئوليت و پشتيباني براي نظام اسلامي است که به حول‌ و قوه‌ الهي انسان مي‌تواند به خوبي شهادت بدهد که شوراي نگهبان ازجمله دستگاه‌هايي است که به خوبي از نظام اسلامي نگهباني کرده‌ است.

نکونام با اشاره به سختي‌ و مشقت‌هاي کار دست‌اندرکاران شوراي نگهبان و سنگ‌اندازي‌ها و سم‌پاشي‌هاي فراواني که عليه اين مجموعه ارزشمند صورت مي‌گيرد افزود: با وجود همه سختي‌ها و سنگ‌اندازي‌ها اما اين تشکيلات استوار، قوي، قدر، محکم و بي‌واهمه از همه اين سنگ‌اندازي‌ها به لطف الهي عبور کرده و به وظيفه‌اش عمل کرده‌است که اين اقتدار و استقلال واقعا از زيبايي‌هاي و نقاط برجسته اين مجموعه ارزشمند محسوب مي شود.

نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري با بيان اينکه تسامح و تساهل در کارها در مجموعه‌هاي مختلف کشور کم ديده نمي‌شود افزود: کم نداريم دستگاه‌هايي را در کشور که گرفتار انواع نگاه‌ها و بازي‌گري‌هاي سياسي مي‌شوند و تسامح و تساهل بر آن ها حاکم مي‌شود و منفعلانه عمل مي کنند اما انسان با قاطعيت مي تواند شهادت بدهد که شوراي نگهبان در مجموعه نظام يک خط و يک جهت را دنبال کرده و آن تنها اصالت‌هاي ديني و اسلامي نظام را ديدن و انسان‌هاي پاک نهاد در اين مجموعه فعاليت کردن، بوده است.

حجت الاسلا‌م‌ نکونام تاکيد کرد: تائيد عملکرد شوراي نگهبان در طول اين ۳۸ سال انقلاب به معناي اينکه همه چيز در اين مجموعه صد در صد و تمام و کمال صورت گرفته است نيست، چراکه کساني که در اين مجموعه فعاليت مي‌کنند معصوم نيستند و اين فيلتر هم همانند بسياري از ديگر عرصه دچار اشتباه مي‌شود اما نکته مهم اين است که اين مجموعه تمام تلاش و جديت خود را با يک نگاه مؤمنانه و متعهدانه به کار گرفته است تا اين مسئوليت و رسالت سنگين را با سلامت کامل به انجام برساند و اين واقعا براي اين مجموعه ارزشمند است.

امام جمعه شهرکرد افزود: از آن جايي که اين مجموعه با يک نگاه مؤمنانه و متعهدانه در حال تلاش است و گرفتار بازي‌گري‌هاي سياسي و ملاحظه کاري‌ها که فراوان گروها و جناح هاي سياسي در درون کشور به آن گرفتار هستند و آسيب فراواني براي نظام به دنبال داشته و دارند، نيست، اگر در جايي هم خطايي از او سَربزند خداي متعال نيز مورد موأخذه قرار نمي‌دهد زيرا خداي متعال در جايي موأخذه مي‌کند که انسان سستي و ملاحظه کاري و بي توجهي در کار داشته باشد.

حجت الاسلا‌م‌ نکونام با تاکيد بر اين که شوراي نگهبان نعمتي ارزشمند براي انقلاب اسلامي است گفت: اين نعمت همچنان بايد نعمتي مقتدر و قوي باقي بماند زيرا که نظام براي پيشبرد اهداف بايد دست اهلان باشد و از دست نااهلان در مصونيت باشد و شوراي نگهبان است که با فيلترهاي خود نظام را به دست انسان‌هاي اهل و سالم مي‌سپارد.

نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري صدماتي که انقلاب اسلامي از افتادن مسندهاي مهم نظام به دست نااهلان ديده را يادآور شد و گفت: ممکن است اين سوال پيش بيايد که پس فيلتر شوراي نگهبان در دوران‌هايي که مسند أمور کشور به دست نااهلان افتاد چه اقدامي کرد که بايد در پاسخ گفت، علي‌رغم فيلترها و کار مقتدرانه و نظارت دقيق، تمام‌عيار و ايستادگي همراه با مقاومت شوراي نگهبان شما حساب کنيد اگر اين مجموعه را در کشور نداشتيم چه بر سر کشور مي‌آمد و چه کساني در اين کشور حاکم مي‌شدند.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به رنج‌ها و خون دل‌هاي بسياري که اعضاي شوراي نگهبان براي انجام صحيح اين رسالت عظيم مي‌کشند و مي‌خورند تصريح کرد: افرادي که براي تائيد صلاحيت به اين مرجع معرفي مي‌شوند در ابتدا و قبل از رسيدن به مسند قدرت خود را يک جور نشان مي‌دهند و حرف‌هايي مي‌زنند و سوابق ديگري دارند اما وقتي آمدند و در مسند قرار گرفتند به کل تغيير مي‌کنند و جور ديگر مي‌شوند که در اين تغيير و رنگ عوض‌کردن ديگر شوراي نگهبان و اين فيلتر مقصر نيست بلکه آدم‌ها مقصر هستند.

حجت الاسلا‌م‌ نکونام تاکيد کرد: انتظار اين است که افراد بعد از آن که صلاحيت‌شان از سوي شوراي نگهبان تاييد و از سوي مردم انتخاب و در مسند قرار گرفتند بکوشند همان فردي باشند که از اول خود را نشان دادند اما متأسفانه اقتضاء مقام، پول، موقعيت‌هاي دنيوي و فقدان و يا سستي ايمان همين افرادي را که از فيلترها گذشته‌اند و تمام ملاحظات نسبت به آن‌ها صورت گرفته به يک بار رنگ عوض مي‌کنند و جور ديگر سخن مي‌گويند و ضايعاتي را براي کشور به وجود مي‌آورند که حقيقتا اين مسائل را ديگر نمي‌توان به حساب فيلترها گذاشت.

نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري ضمن ابراز خرسندي از تلاش‌ها و اقدامات براي اصلاح قانون انتخابات که کمک بزرگي به اين مجموعه متعهد خواهد بود تاکيد کرد: البته در تائيد صلاحيت‌ها نيز فيلترها بايد به معناي واقعي کلمه فيلتر باشند و از کوله‌بار تجربيات سال‌هاي گذشته اين مجموعه در رفع نواقص و مشکلات بايد بهره برد و ضعف‌ها را بايد به قوت تبديل کرد.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي چهارمحال و بختياري با تاکيد بر اينکه اعضاي شوراي نگهبان واقعا بايد به خاطر حضور در اين مجموعه بر خود ببالند تصريح کرد: به لطف الهي اين مجموعه از انسان‌هاي قدر و قوي شکل گرفته که در رأس اين مجموعه نيز چهره مقاوم، پرتلاش، عالم مجاهد و واقعا ايثارگر و بصير حضرت آيت الله جنتي قرار دارد که حقاً و انصافاً اميد و پشتوانه‌ي قوي در اين مجموعه هستند.

امام جمعه شهرکرد خطاب به همه عوامل و دست‌اندرکاران شوراي نگهبان تاکيد کرد: کارتان را قدر بدانيد چراکه نقش عظيمي را در راستاي خدمت‌گذاري و صيانت از نظام و انقلاب‌ اسلامي انجام مي‌دهيد.

حجت الاسلا‌م‌ نکونام در پايان خاطرنشان کرد: از سم‌پاشي‌ها، سنگ‌اندازي‌ها و حرف و حديث‌ها هيچ هراس نداشته باشند چراکه اقتضاي اين چنين جايگاه‌هايي سنگ‌اندازي و تخريب است اما شما بکوشيد با اتکاء به خدا و إراده قوي و عزم راسخ و استفاده از تجربيات گذشته بر سلامت، دقت، نظارت دقيق بر کارتان بيفزايد تا سالم‌ترين افراد از فيلتر اين مجموعه عبور کنند و نظام به دست اهلان باشد و از نااهلان مصون بماند.

جانشين معاون اجرائي و امور انتخابات شوراي نگهبان محمدرضا مير شمسي نيز در در اين آئين گفت: کار نظارت، کار سخت و پيچيده‌اي است که بحمدالله از ابتداي تأسيس اين نهاد تمامي دست اندرکاران با دقت و تقواي الهي مشغول به خدمت بوده و در اين مسير وامدار هيچ شخص، جناح و گروهي نبودند.

وي افزود: اميدواريم هستيم با عنايات خداوند متعال انتخابات رياست جمهوري سال ۱۳۹۶ را هم با صحت و سلامت برگزار کرده و در اين آزمون سرنوشت ساز همانند دوره هاي قبل سرافرازانه پايه هاي حکومت ديني و مردم سالاري ديني را به رخ جهانيان کشانده و ثابت کنيم جمهوري اسلامي ايران کشوري قدرتمند و در کمال دموکراسي انتخاباتي پرشور و حداکثري را برگزار مي کند.

جانشين اجرائي و امور انتخابات شوراي نگهبان در ادامه اين جلسه از خدمات ۱۴ ساله آقاي حبيب الله شکوهي قهفرخي تجليل و وي را يکي از نيروهاي مومن، انقلابي و متعهد نام برد و افزود: اميدواريم بتوانيم بعد از جناب آقاي شکوهي اين روند با قوت و قدرت ادامه يابد چراکه دفتر هئيت نظارت مرکزي شوراي نگهبان يکي از دفاتر فعال و پرکار اين نهاد انقلابي بوده است.

در پايان اين جلسه از خدمات ۱۴ ساله حبيب الله شکوهي تقدير و تشکر بعمل آمد و حبيب نيکخو به عنوان سرپرست جديد دفتر نظارت و بازرسي انتخابات شوراي نگهبان در چهارمحال‌ و‌ بختياري معرفي شد.

انتهاي پيام/1026ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg