حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171152
پوشش حداکثر ۱۹۰ ميليون توماني شخص ثالث براي رانندگان/ ديه ماه حرام براي مقصران حذف شد
تاریخ انتشار : 1395/09/16 11:15:26
نمایش : 443
بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده به شرکت‌هاي بيمه پوشش بيمه‌نامه شخص ثالث براي رانندگان مقصر در حوادث در ماه حرام و غير حرام بيش از ۱۹۰ ميليون تومان نخواهد بود. 

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، افرادي که در ماه‌هاي اخير اقدام به دريافت بيمه نامه شخص ثالث کرده‌اند با تغيير تازه‌اي در صدور بيمه‌نامه اشان مواجه مي‌شوند و آن « حداکثر غرامت 190 ميليون توماني فوت و نقص عضو راننده» در حوادث است که برخلاف سال گذشته در ماه حرام نيز تغييري نخواهد داشت.

اين در حالي است که حداکثر خسارت پرداختي براي شخص ثالث در ماه حرام 253 ميليون تومان و در ماه غير حرام 190 ميليون تومان تعيين شده است.

صادق پور مدير يک نمايندگي بيمه ايران در اين رابطه به خبرنگار فارس گفت: در آيين‌نامه جديد بيمه شخص ثالث که از 28 خرداد ماه سال جاري به نمايندگي ها ابلاغ و اجرايي شده است، پوشش شخص ثالث براي رانندگان مسئول خسارت در نظر نگرفته اند، البته اگر راننده مقصر و مسئول حادثه نبوده و شخص ثالث باشد پوشش بيمه ماه حرام برايش لحاظ خواهد شد.

وي تائيد کرد که سقف اين پوشش در سال گذشته حداکثر 220 ميليون تومان بوده است.

مدير يک نمايندگي ديگر بيمه نيز به خبرنگار فارس گفت: اين اقدام درست مانند در نظر گرفتن فرانشيز است که در بيمه نامه، فرد بيمه‌گذار مسئول پرداخت بخشي از خسارت مي‌شود. در واقع با اين اقدام قانونگذار خواسته است مسئوليت رانندگان را در حوادث مورد تاکيد قرار دهد و بر همين اساس بخشي از پوشش بيمه شخص ثالث که در ماه حرام براي حادثه‌ديدگان در نظر گرفته مي‌شود را براي رانندگان مسئول حادثه در نظر نگرفته است. 

بر اساس اين گزارش در جديدترين ابلاغيه قانون شخص ثالث تصريح شده است: دارنده وسيله نقليه مکلف است براي پوشش خسارت‌هاي بدني واردشده به راننده مسبب حادثه، حداقل به ميزان ديه مرد مسلمان در ماه غيرحرام، بيمه حوادث اخذ کند. مبناي محاسبه ميزان خسارت قابل پرداخت به راننده مسبب حادثه، معادل ديه فوت يا ديه و يا ارش جرح در فرض ورود خسارت بدني به مرد مسلمان در ماه غيرحرام و هزينه معالجه آن مي‌باشد. سازمان پزشکي قانوني مکلف است با درخواست راننده مسبب حادثه يا شرکت بيمه مربوط، نوع و درصد صدمه بدني واردشده را تعيين و اعلام کند. آيين‌نامه اجرائي و حق بيمه مربوط به اين بيمه‌نامه به پيشنهاد بيمه مرکزي پس از تصويب شوراي‌عالي بيمه به تصويب هيأت وزيران مي‌رسد.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg