حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171151
رئيس پليس فتا در جمع خبرنگاران:
۶۶ درصد جرائم موبايل پايه در تلگرام رخ مي‌دهد/ متلاشي شدن باند قماربازي اينترنتي/شناسايي ۳ هزار کانال قماربازي/دستگيري هکر اطلاعات ۸۰۰ مشتري يک بانک خصوصي
تاریخ انتشار : 1395/09/16 11:09:33
نمایش : 342
رئيس پليس فتا با اشاره به اين مطلب که جرائم اينترنتي موبايل پايه در رصد پليس فتاست گفت: امروز ۶۶ درصد جرائم در تلگرام و ۲۰ درصد در اينستاگرام رخ مي‌دهد.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، سردار هاديان فر پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره مصوبه جديد دولت براي کانال هاي بيش از 5 هزار نفر گفت: اين دومين نشست تخصصي معاونين دادستان ها و بازرسين پليس فتا کشور است که طي دو روز در پليس فتا برگزار ميشود اميدواريم اين جلسات منتج به نتايج بيشتر و بهتر شود.

وي گفت: اينکه کانال هاي بيش از 5 هزار عضو ساماندهي شوند مصوبه دولت نيست وزارت ارشاد کانال هايي که بيش از 5 هزار عضو دارد ساماندهي کند شايد در ده روز اينده سايتي که وزارت ارشاد براي ساماندهي تاسيس کرده فعال شود. ادمين کانال بايد خودش را معرفي کند که احراز هويت شود.

هاديان فر گفت: در کشور بيش از 160 ميليون سيم کارت داريم 30 ميليون يا تشابه اسمي بود يا مجهول الهويه بود 20 ميليون ساماندهي شده 10 ميليون در حال بررسي است تخلفات برخي از اپراتورها براي واگذاري تعداد زيادي سيم کارت به يک نفر و فعال سازي انها تخلف بوده و بايد با ان برخورد شود در ادامه مصوبه شوراي عالي بايد وزارت ارشاد ضوابطي را براي فعاليت کانال ها انجام دهد در ابن مصوبه مقرر شده پليس فتا با نگرش جرايم اقتصادي و اجتماعي در اين زمينه ورود کند.

وي گفت: طرح هاي پليس فتا در سراسر کشور انجام ميشود ضمانت اجرايي اين طرح بايد انجام شود. افرادي که درامد زيادي کسب مي کنند حتما ثبت نام مي کنند طبيعي است ضوابط وزارت ارشاد تدوين کرده ما با افرادي که ثبت نام نمي کنند برخورد مي کنيم.

رئيس پليس فتا گفت: کانال ها و نرم افزار تلگرام در رصد پليس فتاست و با همکاري که با تلگرام و سرور هاي آن داريم فعاليت هاي کانال هاي مجرم فيلتر مي شود.

وي تصريح کرد: از 152 پيلم رسان در دنيا 52 پيام رسان فعال هستند 30 تا در ايران بايد فيلتر بشوند امروز در شبکه هاي اجتماعي موبايل پايه 66 درصد جرايم‌مان در تلگرام اتفاق مي افتد 20 درصد هم در اينستا و در واتس اپ کمتر از دو درصد جرايم داريم.

سردار هاديانفر گفت: بايد سرور دسترسي در اختيار ما باشد تلگرام و واتس اپ و اينستاگرام در اختيار ما نيست تمايلي به دسترسي دادن به ايران نيست و در شوراي عالي فضاي مجازي به آنها فرصت داده ايم که اميدواريم تا سال اينده از ظرفيت هاي بومي خودمان استفاده کنيم.

رئيس پليس فتا گفت: امسال 60 درصد جرايم فضاي مجازي به برواشت هاي غير مجاز برمي گردد و بيش از 86 درصد از اين پرونده ها به نتيجه رسيده است.

وي اضافه کرد: آخرين پرونده در تهران بوده که هکر اطلاعات بانکي 800 مشتري بانک را هک کرده بود بانک خصوصي بود و فعلا در حال بررسي هستيم که آيا کارمندان بانک با آنها همکاري داشتند يا نه.

هاديانفر ادامه داد: يک باند قماربازي آن لاين هم منهدم شد که 23 ميليارد تومان کلاهبرداري و قمار بازي داشت تا حالا 3 هزار 323 کانال را در حوزه قمار بازي شناسايي شده اند در داخل و خارج 248 پرونده قضايي تشکيل شده و 184 نفر دستگير شده اند و پول ها بلوکه شده است رسانه بايد با پليس فتا بيشتر فعاليت کنند بانک ها چرا به قماربازها درگاه مي دهند نامه زده ايم که درگاه هاي اينترنتي نظام مند بشودو

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg