کد مطلب: 171141
ارائه گزارش کميسيون عمران درباره سانحه‌ هفت‌خوان‌‌/‌ آخوندي‌ سه‌شنبه‌ به مجلس پاسخ مي‌دهد
تاریخ انتشار : 1395/09/15 14:09:34
نمایش : 512
عضو کميسيون عمران مجلس گفت: فردا کميسيون عمران مجلس گزارش خود درباره سانحه قطارهاي مسافري هفت‌خوان را به مجلس ارائه مي‌دهد.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، صديف بدري با اشاره به اينکه کميسيون عمران مجلس به حادثه قطارهاي مسافري تبريز-مشهد و سمنان-مشهد ورود کرده است، بيان کرد: ‌‌بايد موضوعات به صورت کارشناسي شده و دقيق براي مجلس روشن شود.

سخنگوي کميسيون عمران مجلس با تأکيد بر اينکه مجلس حتماً با مسببان اصلي وقوع اين حادثه برخورد جدي خواهد داشت‌، اظهار داشت: موضوعات اين حادثه را از جوانب مختلف بررسي مي‌کنيم.

بدري افزود: راه‌آهن مدعي بود که با اجراي سيستم کنترل اتوماتيک قطار، حوادث ريلي کاهش مي‌يابد، ضمن آنکه خطاي انساني نخواهيم داشت، چندي پيش نيز کميسيون عمران مجلس از واحد سيستم کنترل اتوماتيک و هوشمند قطار در ساختمان راه‌آهن بازديد کرد و مسئولان راه‌آهن توضيحاتي در اين باره ارائه ‌و به ما گزارش دادند که اين سيستم کارآمد است و کارايي‌هاي زيادي دارد، اما بايد توضيح دهند که به چه دليل پس از اجراي اين سيستم، مجدداً خطاي انساني عامل وقوع اين حادثه شده است.

وي ادامه داد: روز آينده کميسيون عمران مجلس گزارش خود درباره سانحه قطارهاي مسافري هفت‌خوان را به مجلس ارائه مي‌دهد.

سخنگوي کميسيون عمران مجلس يادآور شد: همچنين روز سه‌شنبه وزير راه و شهرسازي بايد در کميسيون عمران مجلس به سؤالات نمايندگان مردم پاسخ دهد و درباره اين حادثه توضيحاتي را بيان کند.

 

به گزارش‌ فارس، برخورد دو قطار مسافري سمنان-مشهد و تبريز-مشهد در ايستگاه هفت‌خوان و در ساعت 07:45 روز پنجم آذرماه امسال موجب کشته و زخمي شدن تعدادي از مسافران و عوامل فني راه‌آهن شد؛ در اين سانحه 5 تن از ماموران فني راه آهن و تني چند از مسافران جان باختند.

‌ساعت ‌07:45‌‌ صبح‌ ديروز دو قطار مسافر‌ي سمنان - مشهد متعلق به شرکت ريل ترابر سبا و‌ ‌تبريز-مشهد متعلق به شرکت حمل و نقل ريلي رجاء در ايستگاه هفت‌خوان در ناحيه راه‌آهن شمال شرق کشور بين دامغان و سمنان با يکديگر برخورد مي‌کنند که‌ اين حادثه به کشته و زخمي شدن تعدادي از مسافران انجاميد.‌

در اين حادثه قطار ‌تبريز‌-مشهد در ايستگاه هفت خوان بين دامغان و سمنان در بلاک فرعي متوقف بوده است، که قطار ‌سمنان-مشهد از پشت به اين قطار برخورد مي‌کند.

‌در اين حادثه لکوموتيو‌ قطار ‌سمنان‌-مشهد و تعدادي از واگن‌هاي دو قطار‌ دچار حريق‌ شده و برخي از واگن‌‌ها از ريل خارج مي‌شوند.

تا اين لحظه فعلاً مسئول CTC ايستگاه دامغان مقصر بروز اين حادثه معرفي شده است.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg