کد مطلب: 171125
نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري:
خَدمات‌رساني به مردم در امامزادگان مرکز استان مطلوب نيست/ نظم و سازماندهي براي احياي نيت خير واقفين از اقدامات نظام در مسئله وقف است
تاریخ انتشار : 1395/09/13 11:24:12
نمایش : 567
نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري گفت: علي‌رغم اين که بارها بر مسئله رفع مشکلات و کاستي‌هاي امامزادگان به ويژه امامزادگان مرکز استان تاکيدکرده‌ايم و اوقاف و امورخيريه نيز در اين راستا اقداماتي انجام داده است اما همچنان آثار آن کمتر ديده مي‌شود و خدمات‌رساني‌ها در شأن يک امامزاده مرکز استان نيست و گلايه‌هاي بسياري در اين خصوص به ما متتقل مي‌شود.


به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمين نکونام نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري در ديدار مديرکل و جمعي از کارکنان اوقاف و امورخيريه استان که به مناسبت دهه وقف برگزار شد، ضمن گرامي‌داشت دهه وقف، اوقاف و امورخيريه را يک مجموعه ارزشمند خواند و گفت: وقف يک سنّت حسنه‌ است که تنها ويژه اسلام نيست و قبل از اسلام ودر اديان توحيدي اصل وقف مورد توجه بوده است اما بعد از اسلام اين جريان قوت و نمود بيشتري پيدا کرد.

امام جمعه شهرکرد نظم، سازماندهي و تلاش براي احياي نيت خير واقفين را از اقدامات اساسي نظام جمهوري اسلامي ايران در مسئله وقف بيان کرد و گفت: بعد از اسلام و به ويژه پس از شکل‌گيري انقلاب اسلامي اصل وقف و صيانت از موقوفات، نظم و ساماندهي بهتري يافت و وقف در جامعه رونق بيشتري پيدا کرد.

نکونام تشويق و ترغيب مردم به وقف را يکي از مسائل مهم در موضوع وقف دانست و افزود: مردم بايد اوقاف‌وامور خيريه و متوليان وقف را يک مأمن و پناهگاهي براي خود بدانند تا بتوانند موقوفات و اداي حق موقوفات خود را به آنان بسپارند که اين خدمت بزرگ به عهده‌ي سازمان اوقاف و امور خيريه است و شما در اين جهت نقش آفرين هستيد.
 

نماينده ولي‌فقيه در استان در ادامه بر توجه و رسيدگي ويژه به امامزادگان و بقاع متبرکه تاکيدکرد: امامزادگان هم از نظر معنوي و فرهنگي و هم از نظر اجتماعي، رفاهي و خدمت‌رساني، اماکن قابل توجه هستند و مردم نيز نگاه همه جانبه به اين مجموعه‌هاي ارزشمند دارند که مي‌طلبد با يک مديريت قوي و منسجم، تمام امکانات و نيازمندي‌هاي لازم در راستاي خدمات‌رساني مطلوب به مردم در امامزادگان درنظر گرفته شود.

نکونام خاطرنشان‌کرد: اگر امامزاده‌اي هم درآمد کافي براي تأمين نيازمندي‌ها و امکانات لازم براي خدمت‌رساني مطلوب به مردم نداشته باشد و اوقاف و امورخيريه بتواند از طريق موقوفه‌هاي عام نيازمندي‌هاي ضروري اين امامزادگان را برطرف کند و اين مراکز را پررونق کند، قطعا خدمت‌رساني قابل توجهي به جامعه صورت گرفته است.
 

امام جمعه شهرکرد با اشاره به عدم مديريت و خدمات‌رساني نامناسب در امامزادگان مرکز استان تصريح‌کرد: علي‌رغم اين که بارها بر مسئله رفع مشکلات و کاستي‌هاي امامزادگان به ويژه امامزادگان مرکز استان تاکيدکرده‌ايم و اوقاف و امورخيريه نيز در اين راستا اقداماتي انجام داده است اما همچنان آثار آن کمتر ديده مي‌شود و خدمات‌رساني‌ها در شأن يک امامزاده مرکز استان نيست و گلايه‌هاي بسياري در اين خصوص به ما متتقل مي‌شود.

وي تاکيدکرد: اوقاف و امور خيريه بايد يک نظارت جدي‌تري نسبت به وضعيت امامزادگان داشته باشد و مديريت و ساماندهي در امامزادگان نيز بايد فعال‌تر و با دغدغه بيشتر به اين گونه مسائل رسيدگي کنند تا فضاي خدمات‌رساني مطلوب‌تري در امامزادگان حاکم شود.

نماينده ولي‌فقيه در استان تصريح کرد: اگر يک مديريت فعال و دغدغه‌مند بر امامزادگان مرکز استان حاکم و مشکلات برطرف و فضاي خدمات‌رساني خوب در آن فراهم شود قطعا از نظر فرهنگي براي استان مؤثر خواهد بود و تحسين مردم را نيز درپي خواهد داشت؛ لذا رسيدگي و توجه به امامزادگان مورد توجه متوليان اوقاف و امورخيريه باشد.

امام جمعه شهرکرد همچنين درپايان از زحمات و تلاش‌هاي مديران و کارکنان اوقاف و امورخيريه استان تشکر و قدرداني کردند.

انتهاي پيام/1026ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg