حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171121
رئيس شبکه دامپزشکي شهريار:
هيچ موردي از آنفولانزاي پرندگان در شهريار گزارش نشده است/ تشديد نظارت و اقدامات پيشگيرانه در مرغداريهاي شهريار / برخورد با فروشندگان مرغ زنده در معابر شهر
تاریخ انتشار : 1395/09/11 19:38:37
نمایش : 500
دکتر محمديان مدير شبکه دامپزشکي شهرستان شهريار گفت: خوشبختانه شبکه دامپزشکي شهرستان شهريار از چندين ماه قبل با برنامه‌ريزي‌هاي دقيقي که انجام داده است به دقت اين بيماري و واحدهايي که به هر نحو با طيور سر و کار دارند را زير نظر گرفته و اقدامات بسيار مفيد و موثري را در اين حوزه انجام داده است و جاي هيچگونه نگراني از اين بابت نيست.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از راه دانا، دکتر مجيد محمديان مدير شبکه دامپزشکي شهرستان شهريار در مصاحبه اختصاصي با پايگاه اطلاع رساني راه مبين گفت: خوشبختانه شبکه دامپزشکي شهرستان شهريار از چندين ماه قبل با برنامه‌ريزي‌هاي دقيقي که انجام داده است به دقت اين بيماري و واحدهايي که به هر نحو با طيور سر و کار دارند را زير نظر گرفته و اقدامات بسيار مفيد و موثري را در اين حوزه انجام داده است و جاي هيچگونه نگراني از اين بابت نيست.

 

دکتر مجيد محمديان دامپزشکي شهريار
دکتر مجيد محمديان دامپزشکي شهريار

وي افزود: براي مثال گله‌هاي تخم‌گذار بالاي هشتاد هفته را به طور کامل معدوم سازي کرديم چرا که ايمني بدن طيور در اين زمان کاسته مي شود و خطر ابتلا به بيماري مختلف افزايش مي يابد. اقدام بعدي  رعايت فواصل جوجه ريزي بوده است که ما آنها را به مرغداران عزيز تذکر داديم و در اين بخش هيچ نرمشي نخواهيم داشت و مرغداران مستلزم رعايت اين موارد در واحد خود هستند.

محمديان در رابطه با اقدامات بهداشتي و قرنطينه طيور در مرغداري‌ها اظهار داشت: تمام خودرو‌هايي که وارد کشتارگاه مي شوند بايد از حوضچه هاي ضدعفوني تعبيه شده عبور کنند و به پرسنل کشتارگاه‌ها هم آموزش‌هاي لازم داده شده و هرگونه تلفات نامتعارف در گروه‌هاي زنده‌اي که وارد کشتارگاه مي شوند را بايد بلافاصله به شبکه دامپزشکي شهرستان شهريار گزارش کنند.

مدير شبکه دامپزشکي  شهرستان شهريار بيان داشت: يکي از برنامه هاي شبکه دامپزشکي شهرستان بحث برخورد با افرادي است که اقدام به فروش مرغ زنده در معابر شهر مي‌کنند و خوشبختانه اين افراد شناسايي شده و تعداد اندکي باقي مانده‌اند که در روزهاي آتي با اين افراد برخورد قانوني صورت خواهد گرفت.

وي گفت: در روزهاي آينده قرار است مانوري برگزار شده و آمادگي دستگاه هاي درگير اين موضوع مورد آزمايش قرار بگيرد. اما زمان و مکان اين مانور آموزشي مسخص نيست و قرار بر اين است که فرمانداري شهريار به صورت اتفاقي يک روز در هفته را به اين امر اختصاص دهد.

رئيس شبکه دامپزشکي شهريار درباره تصويري که از لاشه‌ مرغهاي معدوم شده در شبکه‌هاي اجتماعي با عنوان مرغهاي آلوده به آنفولانزا دست به دست مي‌گردد گفت: خوشبختانه اين موضوع در حوزه استحفاظي شهرستان شهريار نبوده است اما  واحد هايي در ملارد به اين بيماري دچار شده‌اند که بلافاصله اقدامات ايمني انجام شده است و اين مرغ ها معدوم شده‌اند.

آنفولانزا پرندگان در شهريار

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg