کد مطلب: 171114
3 عربستاني به اتهام مخالفت با سلمان اعدام مي‌شوند
تاریخ انتشار : 1395/09/11 12:16:30
نمایش : 780
دادگاه کيفري ويژه پايتخت عربستان، سه شهروند اين کشور را به اتهام اقدام عليه امنيت ملي و مخالفت با "ولي‌امر" به اعدام؛ و يک نفر ديگر را به حبس محکوم کرد.


به گزارش هفت چشمه به نقل از پايگاه خبري شبکه العالم، دادگاه کيفري رياض سه شهروند اين کشور را به اتهام مخالفت با پادشاه و تيراندازي به سوي نيروهاي امنيتي و ساختمان‌هاي دولتي از جمله زندان استان قطيف، به اعدام و زندان محکوم کرد.
به نوشته "راصد"، سه تن از اين متهمان که همگي تبعه سعودي هستند، به اعدام و يک نفر ديگر به 12 سال زندان محکوم شده است.
متهم اول پرونده به جرم "شورش مسلحانه بر ضد ولي امر و اقدام به شليک گلوله به سوي خودروهاي نيروهاي امنيتي و ساختمان‌هاي اداري"، مفسد في الارض ناميده و به اعدام محکوم شد. دومين متهم نيز به عدم اطاعت از ولي امر، همکاري در تيراندازي به نيروهاي امنيتي و عيادت يکي از مجروحان درگيري‌هاي مسلحانه با نيروهاي امنيتي محکوم به اعدام شده است.
به ادعاي دادگاه سعودي، حکم متهم سوم نيز با اتهاماتي از جمله همکاري با مجرمان در انجام عمليات خرابکارانه و اقدام عليه امنيت ملي، اعدام است.
دستگاه قضايي عربستان در ماه‌هاي اخير به بهانه مبارزه با تروريسم، شمار زيادي از شهروندان اين کشور را که با نظام سياسي اين کشور مخالف هستند، دستگير، محاکمه و به کيفرهاي شديد  از جمله اعدام محکوم کرده است. اين در حالي است که حمايت سردمداران آل سعود از برخي گروه هاي تروريستي فعال در کشورهاي منطقه، هر روز ابعاد تازه‌اي به خود مي گيرد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg