حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 171100
توسط ارتش سوريه؛
آزادسازي۲۰کيلومترمربع‌ازشرق«حلب»/ تخليه افراد مسلح از «زاکيه وخان‌ ‌الشيح» با ۴۶ اتوبوس+تصاوير و نقشه
تاریخ انتشار : 1395/09/08 21:26:12
نمایش : 671
نيروهاي ارتش سوريه که طي روزهاي اخير با کمک نيروهاي مردمي و مقاومت توانسته‌اند ۱۲ منطقه و محله شرق حلب را از لوث تروريست‌هاي تکفيري پاکسازي کنند، همچنان به عمليات گسترده خود براي آزادسازي مناطق باقي‌مانده ادامه مي‌دهند.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ منابع ميداني اعلام کردند مساحت بخش‌هاي آزاد شده در شرق حلب توسط ارتش سوريه تا کنون به حدود 20 کيلومتر مربع از مجموع 45 کيلومتر مربع رسيده است و به اين ترتيب ارتش سوريه تقريبا نيمي از شرق حلب را از لوث تروريست‌هاي تکفيري پاکسازي کرده است.

اين منابع گفتند تمام بخش شمالي محله‌هاي شرقي حلب در حال حاضر از لوث تروريست‌هاي تکفيري پاکسازي شده و در کنترل کامل نيروهاي ارتش قرار دارد، ارتش محله‌هاي  الشيخ خضر، الشيخ فارس،‌سليمان الحلبي، الانذارات و عين‌التل را آزاد کرده بود.

اين در حالي است که استاندار حلب از تشکيل اتاق عملياتي براي ساماندهي تلاش‌ها و اقدامات در راستاي استقبال از تمام شهرونداني که از محله‌هاي شرقي حلب خارج شده‌اند، خبر داد به طوري که پنج هزار نفر از ساکنان محله‌هاي شرقي توانستند از چنگال تروريست‌ها نجات يافته و با کمک ارتش و نيروهاي مردمي به مناطقي که براي اسکان آنها اختصاص يافته منتقل شوند، تمام خدمات اساسي و غذا و دارو براي آنها تامين شده است.

در همين راستا مرکز روسي حميميم اعلام کرد بيش از 100 فرد مسلح از جنگ دست کشيده و از طريق گذرگاه‌هاي انساني، محله‌هاي شرقي حلب را ترک کردند، بر اساس گزارش اين مرکز، 10 محله و بيش از سه هزار ساختمان در شرق حلب از چنگال تروريست‌هاي جبهه النصره و  ديگر گروه‌هاي همپيمان آنها آزاد شده است.

همچنين از حومه دمشق گزارش مي رسد که 42 دستگاه اتوبوس وارد شهرک‌هاي خان ‌الشيخ و زاکيه در غوطه غربي شده تا افراد مسلح و خانواده‌هايشان را به شهر ادلب در شمال سوريه منتقل کند، اين اقدام در راستاي تکميل توافق به دست آمده ميان دولت سوريه و گروه‌هاي مسلح صورت گرفته است.

به گفته منابع وزارت آشتي ملي سوريه، 1450 فرد مسلح به همراه 589 زن، 900 کودک و مرد و 25 دستگاه آمبولانس حامي افراد  مسلح مجروح از اين شهرک‌ها خارج خواهند شد.

بر اساس اين گزارش، تروريست‌هاي مسلح پيش از خروج و حرکت به سمت ادلب، تمام مقرها و تجهيزات خود را آتش زدند.

عمليات تخليه افراد مسلح در خان‌الشيح به دور از چشم خبرنگاران بر اساس شرط سرکردگان گروه‌هاي مسلح صورت گرفت، رسانه‌هاي حامي گروه‌هاي تروريستي تصاويري از افراد مسلح و خانواده‌هايشان هنگام سوار شدن بر اتوبوس‌ها را منتشر کرده‌اند.

از غوطه شرقي هم خبر مي‌رسد که درگيري‌هاي بسيار شديدي ميان نيروهاي ارتش و تروريست‌هاي باند موسوم به جيش‌الاسلام در نقطه ميدان الکهرباء در شهرک  الميدعاني در پي پيشروي يگان‌هاي ارتش به شمال شرقي اين منطقه در جريان است.

 

 

 

انتهاي پيام/ن

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg