حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171072
جلوه‌هاي حضور بسيج ورزشکاران؛ از گود همدلي و عاشقي تا ميدان پهلواني و قهرماني
جلوه‌هاي حضور بسيج ورزشکاران؛ سلام بر قهرماناني که مدالشان پلاکشان شد/بسيج ورزشکاران در خط مقدم جبهه فرهنگي ورزش
تاریخ انتشار : 1395/09/04 18:57:20
نمایش : 622
سلام بر بسيجيان ورزشکاري که هشت سال ميدان هاي قهرماني را رها کرده و غيور مردانه ميدان هاي عشق وايثار را برگزيدند تا دست منحوس دشمن، خاک پاک اين خطه را آلوده نکند و خون سرخ خود را فداي مرز هاي کشورمان کردند و آرامش و اقتدار امروز را برايمان ارمغان آوردند.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از راه دانا، بسيج خاکي پوش روشن ضميري است که با قامتي رعنا , قلبي خورشيدي . عزمي راسخ , گامي استوار , اراده اي آهنين و فکري به رنگ نور , بر فراز ملکه آگاهي پنجه در پنجه غرور وخودخواهي انداخت و براحتي ديو نفس را زمين گير کرد. او بنده وارسته اي است که شراب و شاهد و شمع و شبستان , مي و مه و ميخانه و ني نور و نينوا را همه در دوستي خدا مي داند.


هفته مبارک بسيج مترادف با نام جوان مرداني است که عطر وجودشان عالمي را پرفروغ و مصفي مي کند. گر چه تمام ايام همراه با واژگانش قادر به وصف بسيج و بيان گوشه اي از سجاياي آن نيست اما در هفته بسيج که بهار گفتار در باب اين فرشته قدسي است بايد حق کلام در خصوص اين واژه زيبا ادا شود، سلام بر ورزشکاراني که در سال57 ، نداي امام خميني ره را  لبيک گفته و از همان روز اول بيعت ايماني خود با انقلاب اسلامي رامحکم کردند و با ديگر اقشار جامعه بسيجي را تشکيل دادند که امروز تا هزاران کيلومتر دورتر از خاکهاي ايران عزيز ناجي مردم مظلوم و مستضعف جهان شده است.


سلام بر بسيجيان ورزشکاري که هشت سال ميدان هاي قهرماني را رها کرده و غيور مردانه ميدان هاي عشق وايثار را برگزيدند تا دست منحوس دشمن، خاک پاک اين خطه را آلوده نکند و خون سرخ خود را فداي مرز هاي کشورمان کردند و آرامش و اقتدار امروز را برايمان ارمغان آوردند.

فلسفه ايجاد بسيج ورزشکاران

بسيج بعنوان يک نيروي مردمي در تمامي حوزه هاي زندگي بشري ميتواند تاثيرگذار باشد. يکي از مهمترين اين بخش ها ورزش است ،ارزشمندترين تاثيربسيج بر ورزش کمک به رشد و تعالي افراد در جامعه ورزش کشور است.
هدف از ورود بسيج در عرصه ورزش ، تاثير ورزش در ايجاد يک جامعه پاک ، سالم و پرنشاط  که زمينه پرورش و تعالي معنوي همه انسانها است.


جامعه ورزش بخش عظيمي از جمعيت کشور را تشکيل مي دهد ،لذا فرهنگ سازي در ورزش ارتباط مستقيمي با کنترل ناهنجاري در ورزش و به تبع آن کل جامعه دارد و با توجه به الگو بودن ورزشکاران و تاثيري که بر جوانان دارد،سازمان بسيج ورزشکاران در سال هاي متعدد با اجراي برنامه هاي فرهنگي و تربيتي  سعي در ترويج روح جوانمردي و پهلواني در جامعه ورزش را داشته است.


برنامه هاي بسيج ورزشکاران/الگو سازي شهدا براي جامعه ورزش

سازمان بسيج ورزشکاران برنامه ريزي مناسبي در خصوص فعاليت هاي تربيتي جامعه ورزش از طريق حضور در حلقه هاي صالحين ، چاپ انتشار کتاب با موضوع شهدا،برگزاري يادواره شهداي ورزشکار ، همکاري با ساير دستگاه هاي متولي ورزش کشور و کمک به آنها را داشته که اثرات ان در جامعه به مرور خود رانشان خواهد داد به خصوص در بخش نخبگان ورزشي که توفيقاتي بدست آمده است.


همچنين شرکت ورزشکاران بسيجي در فعاليتهاي مختلف سال از قبيل ارتحال حضرت امام (ره)، روز قدس، هفته بسيج، دهه فجر، ديدار از خانواده شهداي ورزشکار استان، برگزاري دوره‌هاي آموزشي مقدماتي و تکميلي سرگروه‌هاي تربيتي صالحين براي مربيان ورزش از برنامه هاي سال در بسيج ورزشکاران است که در ادامه به چند برنامه اجرا شده در سال جاري اشاره خواهد شد.

ورزش دروازه اي به سوي شهادت/يادواره شهداي ورزشکار مدافع حرم

قهرمان و ورزشکاراني هنوز در اين کشور هستند که وقتي حرم اهل بيت را در خطر ديدند، از همه چيز خود گذشته و براي دفاع از حرم حضرت زينب ، جان خود را فدا کردند؛ سازمان بسيج ورزشکاران هم در همين راستا با همکاري نهاد هاي مختلف تصميم بر برگزاري اولين يادواره شهداي مدافع حرم گرفت. اين مراسم که مزين به حضور خانواده معظم شهداي مدافع حرم بود از معنويت خاصي برخوردار بود. در پايان مراسم هم ازخانواده  ۶۰شهيد مدافع حرم ورزشکار تقدير بعمل آمد.

 

17 شوال روز فرهنگ پهلواني و روز بسيج ورزشکاران/پهلواناني که نميميرند


روز قشر بسيج ورزشکاران که هر ساله مصادف با 17 شوال در سراسر کشور برگزار مي‌شود،  در اين روز از ورزشکاراني که با اقتدا به حضرت علي ع روح جوانمردي را سرلوحه خود قرار داده اند تقدير ميشود. اين مراسم هرساله با همت بسيج ورزشکاران در  استان هاي مختلف برگزار ميشود. اين مراسم امسال با همکاري فدراسيون ورزش هاي زورخانه اي در ساسر کشور برگزار شد.

 

قرمانان واقعي سرزمين من /راهيان نور با حضور قهرمانان و ورزشکاران کشور
اعزام بيش از 1000 نفر از نخبگان جامعه ورزش به اردوهاي راهيان نور، طي نوبت هاي مختلف و بازديد از مناطق عملياتي و جبهه هاي نبرد حق عليه باطل روحيه ورزشکاران و قهرمانان را با فرهنگ شهادت بسيار مانوس مي کند. در اين سفر ورزشکاران با عمليات ها ، تعدا شهداي هر منطقه، فعاليت هاي ورزشي در مناطق جنگي ،روحيات رزمندگان دران دوره آشنا ميشوند. امسال 100 نفر از چهره هاي شاخص ورزش از مناطق عملياتي غرب کشور ديدن کردند.

 

از قهرماني جهان تا شهادت/يادواره شهداي ورزشکار استان ها
با توجه به اينکه شهداي والامقام ورزشکار از سراسر کشور در جبهه هاي نبرد حاضر وبه شهادت رسيدند ، لذا يادواره شهداي ورزشکار در سطح استان ها در برنامه قرار گرفت و استان هاي زيادي تا به حال اين برنامه معنوي را در استان خود برگزار کردند.
 

  يادواره شهداي ورزشکار فدراسيون ها

يکي از کارهاي خوب واثر گذار در بين جامعه ورزش برگزاري يادواره شهداي ورزشکار فدراسيون‌ها بود؛ اقدامي که با حضور گرم و صميمي خانواده هاي  شهداي ورزشکار ، قهرمانان ، پيشکسوتان و مسئولين مربوطه برگزار شد. امسال هم يادواره شهداي ژيمناستيک و تکواندو برگزار شده است.

 

نه به رژيم کودک کش/مراسم تجليل از ورزشکاران حامي مردم مظلوم فلسطين

اين مراسم که شانزدهمين دوره خود را برگزار کرده است به ورزشکاراني تعلق دارد که در اوج مسابقات در مقابل حريف اسرائيلي به ميدان نرفته و از مسابقه دادن در مقابل اين رژِيم کودک کش و غاصب امتناع ورزيدند، اين مراسم با حضور رئيس سازمان بسيج و وزير ورزش هر ساله برگزار مي‌شود. اين مراسم امسال در حوزه هنري با حضور بسياري از نخبگان ورزش کشور برگزار شد همچنين در اين مراسم از روساي فدراسيون هاي المپيکي تقدير بعمل آمد.

 

پروانه‌ها/يادواره شهداي زن ورزشکار
 يادواره شهداي زن ورزشکار را مي‌توان اولين يادواره کشوري نام برد که فقط 17 شهيده زن ورزشکار در کشور بوده اند که توانسته اند به مقام والاي شهادت برسند.اين  يادواره با حضور خانواده معظم شهدا و وزير ورزش وجوانان و رئيس سازمان بسيج مستضعفين برگزارشد.در اين مراسم ضمن رونمايي از کتاب پروانه ها تقدير ويژه اي کيميا عليزاده اولين بانوي مدال آور المپيکي کشور شد.


 


 

مربيان کليدواژه تربيت ورزشکار الگو/دوره بصيرت و منش پهلواني در مشهد مقدس

هرساله در راستاي اعتدلاي فرهنگ و اخلاق در ورزش کشور مربيان ورزشي در مشهد مقدس جمع شده و در کلاس هاي تخصصي اخلاق در ورزش با حضور اساتيد معتبر کشوري شرکت ميکنند ، امسال 400 نفر از مربيان برجسته سراسر کشور در اين دوره سه روزه شرکت کردند که کارگاه هاي مختلفي در اين دوره برگزار و مدرکي با امضاي مسئولين بسيج و وزارت ورزش براي اين مربيان صادر شد.
 

هچنين امسال براي اولين بار در ورزش کشور به دستور مقام معظم رهبري مراسم تجليل از مروجين اخلاق در ورزش برگزار خواهد شد.
 

بسيج ورزشکاران هدفي والا دارد و ان همه ترويج فرهنگ ايثار و جوانمردي در بين ورزشکاران است، ورزشکاراني که اين روز ها دغدغه برد و باخت از همه چيز برايشان مهمتر شده است و همين شد که شعار بسيج ورزشکاران در کنگره  ۵۰۰۰شهيد ورزش کشور قهرمانان المپيک عشق و ايثار قرار داده شد.

انتهاي پيام/خ

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg