حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171069
ماندگاري سرما تا ۲ روز آينده در‌ شمال‌ کشور/ بارش برف در استا‌ن‌هاي جنوبي/ تهران فردا ۵ درجه زير صفر
تاریخ انتشار : 1395/09/04 18:34:22
نمایش : 441
از امروز تا شنبه هفته آينده، بارش در مناطق کوهستاني و سردسير استان‌هاي کرمان و فارس به شکل برف خواهد بود، بارش‌ها روز جمعه در نيمه جنوبي فارس، جنوب بوشهر، غرب هرمزگان و نيمه مرکزي و غربي کرمان شدت بيشتري خواهد داشت.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، تحليل داده‌ها و نقشه‌هاي پيش يابي هواشناسي ماندگاري هواي سرد تا 2 روز آينده در نيمه شمالي کشور خصوصاً شمال شرق، دامنه‌هاي البرز و سواحل خزر را نشان مي‌دهد.

بارش برف، امروز در استان‌هاي حاشيه درياي خزر و برخي مناطق دامنه‌هاي البرز مرکزي و شمال شرق کشور ادامه دارد، روز جمعه نيز در سواحل شرقي خزر، شمال شرق و ارتفاعات البرز شرقي، بارش برف پيش‌بيني مي‌شود.

در 2 روز آينده در جنوب، شرق و بخش‌هايي از زاگرس جنوبي و جنوب شرق کشور رگبار باران گاهي رعد و برق و وزش باد و در بخش‌هاي سردسير اين نواحي بارش برف پيش‌بيني مي‌شود؛ امروز بارش‌ها در بوشهر، فارس، نيمه غربي کرمان و روز جمعه در نيمه جنوبي فارس، جنوب بوشهر، غرب هرمزگان، نيمه مرکزي و غربي کرمان و نيمه جنوبي فارس شدت بيشتري خواهد داشت.

روز شنبه از ناپايداري‌ها در شرق و جنوب شرق کشور کاسته مي‌شود و بارش‌ها در جنوب، زاگرس جنوبي و بخش‌هاي از جنوب غرب و زاگرس مرکزي ادامه خواهد داشت.

امروز در بخش‌هايي از جنوب شرق کشور به ويژه استان هرمزگان، وزش باد شديد همراه با گرد و خاک و براي نواحي غرب و جنوب غرب کشور گاهي وزش باد شديد پيش‌بيني مي‌شود.

در 3 روز آينده خليج فارس، تنگه هرمز و درياي عمان مواج خواهد بود و از روز شنبه از شدت سرماي هوا در نوار شمالي کشور کاسته مي‌شود.

با بارش باران‌ و وزش باد، احتمال آبگرفتگي معابر ‌امروز در استان‌هاي فارس، کرمان و بوشهر، فردا جمعه 95/09/05 در استان‌هاي کرمان، فارس، جنوب بوشهر، و روز شنبه 95/09/06 در استا‌‌ن‌هاي فارس، نيمه شمالي کرمان و جنوب بوشهر، پيش‌بيني مي‌شود.

از امروز تا روز شنبه هفته آينده بارش درمناطق کوهستاني و سردسير کرمان و فارس به شکل برف خواهد بود؛ همچنين با توجه به تداوم استقرار توده هواي سرد تا پايان هفته بر روي کشور، امروز بارش برف در گيلان، گلستان و به ويژه در مازندران و بخش‌هايي از تهران، شمال سمنان، خراسان شمالي وشمال خراسان رضوي ادامه خواهد يافت. 

در دو رور آينده در استان‌هاي واقع در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شديد و گرد و خاک پيش‌بيني مي‌شود.

‌با توجه به احتمال آبگرفتگي معابر به‌دليل بارش باران و اختلال در تردد جاده‌هاي کوهستاني به‌دليل بارش برف و رخداد مه، توصيه مي شود جهت جلوگيري از خسارات احتمالي تمهيدات لازم بکار گرفته شود.

آسمان تهران طي روزهاي جمعه هفته جاري و شنبه هفته آينده کمي ابري تا نيمه ابري گاهي با وزش باد پيش‌بيني مي‌شود؛ بيشينه و کمينه دما فردا در تهران به ترتيب 1 درجه و 5- درجه خواهد بود همچنين امشب دماي هواي تهران تا 8 درجه زير صفر نيز کاهش مي‌يابد.

روز آينده بجنورد با کمينه دماي 13 درجه زير صفر و پس از آن همدان با کمينه دماي 12 درجه زير صفر سردترين شهرهاي کشور و بندرعباس و بوشهر با بيشينه دماي 25 درجه بالاي صفر، گرمترين شهرهاي کشور خواهند بود.

ميانگين بارندگي کل کشور از ابتداي سال زراعي تا روز 27 مهرماه امسال 12.7 ميلي‌متر ثبت شد که بارش امسال 19.9 درصد بارش سال گذشته است.

کاربران همچنين مي‌توانند خبرنامه هفتگي هواشناسي کشاورزي را از اينجا مشاهده کنند.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg