حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171068
معاون درمان سازمان تأمين اجتماعي:
تأمين اجتماعي هيچ سهمي در شرکت دخانيات ندارد/ در اجراي طرح تحول سلامت برآوردهاي دقيق مالي وجود نداشت
تاریخ انتشار : 1395/09/04 18:27:41
نمایش : 409
معاون درمان سازمان تأمين اجتماعي با تکذيب برخي اخبار منتشره درباره سهامداري اين سازمان در شرکت دخانيات گفت: اين سازمان بيش از توان خود به طرح تحول سلامت کمک کرده و هيچ سهمي در شرکت دخانيات ايران ندارد.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، علي‌محمد همتي در دومين کنگره کشوري آکادمي اقتصاد سلامت که با محوريت سند ملي ديابت برگزار شد، اظهارداشت: ديابت به سرعت در جامعه ايراني رو به افزايش است و بيش از 50 درصد اين بيماران هنوز ناشناخته هستند.

وي گفت: سازمان تأمين اجتماعي همواره در راستاي پيشگيري از بيماري‌ها حرکت کرده و نگرش پيشگيرانه داشته است.

معاون درمان سازمان تأمين اجتماعي درباره همکاري سازمان تأمين اجتماعي در اجراي طرح تحول سلامت افزود: با وجود آنکه در حوزه سلامت پايداري منابع وجود ندارد و بيشتر به مصارف و تعرفه‌ها توجه مي‌شود تا منابع، اما سازمان تأمين اجتماعي همو.اره در اجراي اين طرح در کنار وزارت بهداشت بوده و با همه توانش به اين طرح کمک کرده است. 

همتي افزود: در اجراي طرح تحول سلامت برآورد مالي نداشت و بسياري از بودجه‌هاي پيش‌بيني شده از جمله يک درصد ماليات بر ارزش افزوده و 10 درصد هدفمندي يارانه‌ها به طور کامل محقق نشد.

وي عنوان کرد: درباره تجميع بيمه‌ها، قطعاً سازمان تأمين اجتماعي با اين پيشنهاد مخالف است به خصوص اينکه در قانون برنامه توسعه پنجم، سازمان تأمين اجتماعي از تجميع بيمه‌ها مستثني شده بود و در تدوين برنامه ششم نيز نمايندگان مجلس با تجميع بيمه‌ها مخالفت کردند.

معاون درمان سازمان تأمين اجتماعي ادامه داد: سازمان تأمين اجتماعي مطابق قانون سهم 9، بيست و هفتم از حق بيمه کارگران را براي سلامت و درمان آنها هزينه کرده است و مسئوليت خود را در اين حوزه به طور کامل انجام داد.

همتي تصريح کرد: درباره سهامدار بودن اين سازمان در شرکت دخانيات نيز بايد گفت اين موضوع سخني است که از سر بي اخلاقي در برخي رسانه‌ها مطرح مي‌شود و سازمان تأمين اجتماعي سهامدار دخانيات نيست.

معاون درمان سازمان تأمين اجتماعي خاطرنشان کرد: يکي از شرکت‌هاي تابعه سازمان بازنشستگي کشوري سهامدار شرکت دخانيات است که در يک مقطع زماني محدود به مدت 6 ماه مسئوليت اداره اين شرکت را به سازمان تأمين اجتماعي واگذار شد و بعد از آن نيز به جايگاه اوليه خود بازگشت.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg