حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171022
نائب‌رئيس کميسيون اقتصادي در گفت‌وگو با دانا:
طرح جديد«شفافيت دريافتي مديران» تهيه و تقديم هيئت‌رئيسه مي‌شود/ برخي نجومي‌بگيران حقوق‌هاي خود را پس نداده‌اند/ کاهش سقف حقوق مديران از20به12ميليون
تاریخ انتشار : 1395/08/26 13:14:44
نمایش : 412
نائب رئيس کميسيون اقتصادي مجلس گفت: در طول 7 ماه گذشته دولت تنها 13 نفر را به عنوان نجومي بگير معرفي کرده است که اين افراد اگرچه از سمت فعلي خود برکنار شده اند اما در جاي ديگر در حال کار کردن هستند و حتي برخي ازآنها مبالغ اضافه را پس نداده اند.
 

به گزارش هفت چشمه، ناصر موسوي لارگاني، نائب رئيس کميسيون اقتصادي مجلس در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در خصوص دلايل نمايندگان براي رد طرح شفافيت دريافتي مديران اظهار داشت: به دنبال رد طرح شفافيت دريافتي مديران از سوي مجلس به دليل مخالفت برخي از نمايندگان، طرح ديگري از سوي نمايندگان در اين خصوص تهيه و امضا شد.

 

وي با بيان اينکه طرح جديد شفافيت دريافتي مديران و استرداد دريافتي هاي مازاد آنها هفته آينده تحويل هيءت رئيس مجلس مي شود عنوان کرد: اميدواريم اين طرح در اولين فرصت در صحن علني مجلس مطرح شود.

 

نائب رئيس کميسيون اقتصادي مجلس افزود: دليل اصلي اينکه اين طرح دو روز گذشته در مجلس رد شد، پيچيده شدن موضوعات مختلف با هم بود؛ برخي به خاطر اينکه اين طرح بايد در کميسيون اجتماعي مطرح مي شده است نه کميسيون اصل نود، به اين طرح راي ندادند و همين موضوع باعث شد توجه نمايندگان به سمتي به جز طرح برود.

 

موسوي لارگاني ضمن اشاره به برخي از برنامه هاي مجلس درباره فيش هاي نجومي اذعان داشت: به شخصه برنامه هاي مجلس براي بحث فيش هاي نجومي را نپسنديده و با آنها موافق نيستم؛ همين موضوع باعث گلايه مندي قوه قضائيه از مجلس براي فيش هاي نجومي شده است.

 

وي با انتقاد از اينکه هنوز گزارش هايي که توسط مرکز پژوهش هاي مجلس و کميسيون اصل نود تهيه شده، به عنوان يک گزارش و اعلام جرم به قوه قضائيه ارسال نشده است تصريح کرد: اقدامات مجلس در خصوص فيش هاي نجومي خيلي جدي و دقيق نبوده است؛ برخي به دليل همين مباحث به طرح شفافيت دريافتي مديران راي ندادند.

 

نائب رئيس کميسيون اقتصادي مجلس بيان داشت: برخي از نمايندگان نيز روي جزئيات اين طرح اعتراض داشتند به عنوان مثال آنها روي مبلغ 20 ميليون تومان اعتراض داشته چرا که مشخص نبود اين مبلغ از کجا به دست آمده و به چه دليلي اين مبلغ را بايد حداکثر حقوق حساب کنند.

 

موسوي لارگاني با تأکيد بر اينکه طرحي که روز گذشته امضا شد به زودي تقديم هيأت رئيسه مجلس مي شود خاطر نشان کرد: برخي از اين افراد متخلف بوده و بايد پول هايي که از بيت المال گرفته اند را پس بدهند؛ بدون هيچ تعللي بايد اين کار صورت مي گرفت.

 

وي ضمن بيان اين نکته که در طرح جديد سقف حقوق مديران از 20 ميليون به 12 ميليون کاهش پيدا کرده است تصريح کرد: مقام معظم رهبري در نماز عيد فطر نسبت به حقوق هاي نجومي اعتراض خود را بيان کردند و تأکيدات زيادي روي رسيدگي به اين موضوع داشتند که بايد براي مسئولان به منزله يک حکم حکومتي تلقي مي شد اما مسئولين اعم از دولت و مجلس به اين نکته توجه کمتري داشتند؛ بايد اين طرح در مجلس با سه فوريت تصويب مي شد.

 

نائب رئيس کميسيون اقتصادي مجلس افزود: در طول 7 ماه گذشته دولت تنها 13 نفر را به عنوان نجومي بگير معرفي کرده است که اين افراد اگرچه از سمت فعلي خود برکنار شده اند اما در جاي ديگر در حال کار کردن هستند و حتي برخي ازآنها مبالغ اضافه را پس نداده اند.

 

موسوي لارگاني با انتقاد از دفاع برخي از مسئولان دولتي از نجومي بگيران اذعان داشت: رهبري بارها اعلام کردند که اين افراد تخلف کرده اند و بايد با آنها برخورد کرد اما اکنون آنها مورد دفاع دولت قرار مي گيرند؛ اگرچه در ابتدا بيان مي شد که 900 نفر در کشور وجود دارند که حقوق نجومي دريافت مي کنند اما دولت به مرور اين تعداد را کاهش داده و اکنون مدعي مي شود تنها 13 نجومي بگير در کشور وجود دارد؛ ديوان محاسبات هم اعلام کرد بالغ بر 300 نفر نجومي بگير در کشور وجود دارد؛ هرچند با هيچ کدام از آنها برخوردي صورت نگرفته است.

 

انتهاي پيام/ط

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg