کد مطلب: 171006
واشنگتن‌پست:
ترامپ به زودي مي‌فهمد آمريکا قدرت اندکي براي منزوي کردن ايران دارد
تاریخ انتشار : 1395/08/25 08:33:13
نمایش : 669
يک روزنامه آمريکايي در گزارشي نوشته رئيس‌جمهور منتخب آمريکا به زودي متوجه خواهد شد که اين کشور قدرت اندکي براي منزوي کردن ايران دارد.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، يک روزنامه آمريکايي در گزارشي نوشته «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهوري منتخب اين کشور به زودي به اين درک خواهد رسيد که کشورش قدرت محدودي براي منزوي و تنبيه کردن ايران دارد. 

واشنگتن‌پست با اشاره به تهديدهاي ترامپ عليه ايران مي‌نويسد: «برخي اقدامات و بيانيه‌اي روز دوشنبه تعميق همکاري‌ها ميان ايران، چين و روسيه را آشکار ساخت و به دولت ترامپ يک درس زودهنگام درباره واقعيت‌هاي لرزان دنيا داد.»

در ادامه اين گزارش آمده است: «يک قضيه که ترامپ خيلي زود آن را ياد خواهد گرفت: «واشنگتن در حال حاضر قدرت بسيار اندکي براي منزوي کردن و تنبيه ايران دارد.»

ترامپ ممکن است مطابق وعده‌هاي تبليغاتي‌اش آمريکا را از توافق هسته‌اي ايران و گروه 1+5 خارج کند. اما «اين باعث خواهد شد که ديگر شريکان مذاکره‌کننده آمريکا در برجام از جمله روسيه و چين، به برجام پايبند بمانند و با ايران معامله کنند.»

کشورهاي اروپايي در تدارک عقد قراردادهاي تجاري با ايران هستند. ضمن اينکه روز دوشنبه در بروکسل، وزراي خارجه کشورهاي اروپايي، با تأکيد مجدد براي حمايت از توافق هسته‌اي به سياست‌هاي ترامپ درباره برجام دهن‌کجي کردند. 

انتهاي پيام/ * 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg