کد مطلب: 170998
وال استريت ژورنال:
اتحاديه اروپا توافق هسته‌اي را جزء ميراث همکاري آمريکا-اروپا مي‌داند/ تاکيد بر اجراي کامل برجام در روز دوشنبه
تاریخ انتشار : 1395/08/24 11:37:35
نمایش : 699
روزنامه وال استريت ژورنال گزارش داد که اتحاديه اروپا توافق هسته‌اي را جزء ميراث همکاري آمريکا و اتحاديه اروپا مي‌داند و بر اجراي کامل اين توافق تاکيد خواهد کرد.












 

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، روزنامه وال استريت ژورنال با اشاره به نشست وزراي خارجه کشورهاي عضو اتحاديه اروپا درباره چگونگي تعامل با رئيس جمهور جديد ايالات متحده گزارش داد که اتحاديه اروپا خود را براي هرگونه چالش در زمينه توافق هسته‌اي ايران و 1+5 که جولاي 2015 امضا شد، آماده کرده است.

اين گزارش افزود: روز دوشنبه وزراي خارجه اتحاديه اروپا قرار است بر حمايت کامل آنها براي اجراي کامل توافق هسته اي تاکيد کنند. 

در طول کمپين انتخاباتي در آمريکا، دونالد ترامپ تهديد کرده بود که در صورت پيروزي در انتخابات، توافق برجام را پاره خواهد کرد. 

وال استريت ژورنال در ادامه نوشت: هر حرکتي در اين زمينه مي‌تواند روابط فرآتلانتيک را سريعا تيره و تار کند و بر هر دو طرف تاثير منفي بگذارد. 

وزير خارجه اسلواکي که در نشست وزراي خارجه اتحاديه اروپا در بروکسل حاضر بود گفت: توافق هسته اي نيز مانند توافق آب و هوايي و توافق تجارت، جزء ميرات همکاريهاي گذشته آمريکا و اروپا است.

وزراي خارجه اتحاديه اروپا در نشست خود تاکيد کردند که نياز بيشتر به تماس ميان اروپا با تيم دونالد ترامپ رئيس جمهور منتخب آمريکا احساس ميشود. آنها تاکيد کردند که اتحاديه اروپا به انتخاب مردم آمريکا احترام ميگذارد.

فدريکا موگريني مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا بعد از پايان نشست گفت: وزراي خارجه اتحاديه اروپا در نشست خود درباره موضوعات مختلف بحث کردند و درباره شراکت قوي با آمريکا براساس اصول، ارزشها و منافعمان توافق کردند.

فدريکا موگريني همچنين گفت: اين ما نيستيم که بايد سياستهاي خود را تشريح کنيم بلکه دولت بعدي آمريکا است که بايد مواضع خود را مشخص کند. 

انتهاي پيام/م

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg