کد مطلب: 170986
نقشه داعش براي هدف قرار دادن زوار اربعين در بغداد خنثي شد
تاریخ انتشار : 1395/08/23 10:27:21
نمایش : 666
ارتش عراق با استناد به اطلاعات دقيق ارائه شده از سوي دستگاههاي اطلاعاتي، موفق شد نقشه گروه تروريستي داعش را براي هدف قراردادن زواري که قصد دارند با پاي پياده عازم کربلا شوند، خنثي کند.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از خبرگزاري تسنيم، ارتش عراق موفق شد نقشه گروه تروريستي داعش را براي هدف قرار دادن زوار امام حسين عليه‌السلام که با پاي پياده عازم کربلا هستند، خنثي کند.

احمد خلف از افسران پليس بغداد گفت که ارتش عراق با استناد به اطلاعات دقيق ارائه شده از سوي دستگاههاي اطلاعاتي، موفق شد نقشه گروه تروريستي داعش را براي هدف قراردادن زواري که قصد دارند با پاي پياده عازم کربلا شوند، خنثي کند.

وي افزود: شماري از نيروهاي ارتش عراق صبح شنبه مناطق مختفي از شهرستان التاجي و ناحيه المشاهده در شمال بغداد را مورد تفتيش و بازرسي قرار دادند و موفق شدند چندين کمربند انفجاري، بمب، و سلاحهاي مجهز به صدا خفه کن را که براي هدف قرار دادن زوار امام حسين عليه‌السلام آماده شده بود، مصادره و شماري از مظنونان را دستگير کنند.

اين افسر پليس بغداد گفت که نيروهاي امنيتي همچنين موفق به مصادره سلاح و مهمات در مسير پياده‌روي زوار در جنوب بغداد شدند.

فرماندهي «عمليات بغداد» روز پنجشنبه از آغاز طرح امنيتي ويژه اربعين براي برقراري امنيت اين مراسم و حفظ جان زوار خبر داده بود.

قيس خلف رحيمه فرمانده عمليات فرات مياني نيز گفت که 30 هزار نيروي امنيتي در طرح محافظت از زوار کربلا در مراسم اربعين امام حسين عليه السلام شرکت دارند.

مراسم اربعين امام حسين عليه السلام يکي از مهمترين مناسبتهاي ديني شيعيان به شمار مي‌رود و سالانه ميليونها نفر از عراق و خارج از اين کشور، براي بزرگداشت مراسم اربعين با پاي پياده عازم کربلا مي‌شوند. هزاران موکب و هيئت براي خدمت‌رساني به زوار در راههاي منتهي به استان کربلا مستقر هستند.

دولت عراق همه‌ساله در مناسبت‌هاي ماه محرم و صفر طرحهاي امنيتي ويژ‌ه‌اي را به‌منظور حفظ جان زوار اجرا مي‌کند.

حرکت زائران حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام براي شرکت در مراسم اربعين در کربلاي معلي، از هفته گذشته از نقاط مختلف عراق و از کشورهاي ديگر آغاز شده است.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg