حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 170917
يادداشت /
فرهنگ آن چيزي است که حاضرم جانم را برايش فدا کنم
تاریخ انتشار : 1395/08/15 11:05:36
نمایش : 526














به گزارش هفت چشمه، رضا طهماسبي در يادداشتي نوشت:"فرهنگ آن چيزي است که حاضرم جانم را برايش فدا کنم" اين سخن آقا را احتمالاً همه ي ما شنيده ايم،اما آيا تا به حال فکر کرده ايم که چرا آقا چنين جمله اي را گفته اند؟آيا واقعاً فرهنگ آنقدر مهم است که رهبر مسلمانان جهان جانش را در اين راه فدا کند؟

جواب مثبت است،کشوري را در نظر بگيريد که از هر نظر در سطح عالي قرار دارد،علم و تکنولوژي در بهترين سطح خود قرار دارد،ثروت ورفاه در عالي ترين سطح خود است، نيروي نظامي کشور در بالاترين درجه ي قدرت و آمادگي قرار دارد اما با اينهمه هواي اين کشور سمي است،در چنين هوايي هر کس نفس بکشد آلوده به بيماري مهلکي مي شود، در چنين فضايي هم علم و تکنولوژي و هم ثروت و رفاه و هم نيروي نظامي و خلاصه همه ي ارکان اقتدار يک کشور آلوده مي شوند.

فرهنگ دقيقاً همان هوايي است که ما در جامعه تنفس مي کنيم،هوايي که اگر آلوده باشد همه ي ما آلوده خواهيم شد.
اينجاست که به اهميت فرهنگ پي مي بريم و درستي سخن امام خامنه اي را به تمامي متوجه مي شويم.

فراموش نکرده ايم که انقلاب اسلامي ما در اصل يک انقلاب فرهنگي بود که مهمترين دليلش سلطه ي فرهنگ بيگانه پرستي و ترجيح حقوق،منافع و فرهنگ بيگانه بر حقوق،منافع و فرهنگ خودي بود.

بهتر است بدانيم که 14 آبان هر سال به نام روز «فرهنگ عمومي» نام گذاري شده است،فرهنگ عمومي به معناي فرهنگ غالب و گسترده‌اي است كه در ميان عموم جامعه رواج و رسوخ دارد و حوزه‌اي از عقايد،‌ ارزشها، جلوه‌هاي احساسي و هنجارهاست كه اجبار اجتماعي غير رسمي از آن حمايت مي‌كند و فراتر از گروهها و اقشار خاص در كليت جامعه مورد قبول است.

با توجه به آنچه که گفته شد اميدواريم تلاش هاي موثري در خصوص بهبود سطح فرهنگ در جامعه شکل گيرد و ان شالله «14 آبان، روز فرهنگ عمومي» فقط در برگزاري چند همايش نمادين و غير موثر خلاصه نشود.

انتهاي پيام/570ه
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg