حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 170896
روزه سکوت اصلاح طلبان دانشگاهي در مناظره سياسي
تاریخ انتشار : 1395/08/12 20:12:42
نمایش : 583
در مناظره دانشگاه شهرکرد موضوعي که بيشتر از همه به چشم مي‌خورد، موضع دست ‌به ‌عصاي جريان اصلاح‌طلب در دانشگاه بود، که اين روزها با توجه به اين‌که دچار رکود و رخوت سياسي در دانشگاه شده است و ادامه فعاليت‌هاي خود را درگرو هويت از دست‌رفته‌ي خود يعني تغيير عنوان اين تشکل، از جمعيت اسلامي به انجمن اسلامي مي‌داند.


به گزارش هفت چشمه به نقل از منطقه آزاد؛؛ صادق فرامرزي در يادداشتي نوشت:

با توجه به برگزاري مناظره‌ي سياسي در روز ۸ آبان با تمرکز بر برجام بين آقايان، سيد محمود نبويان (منتقد برجام) و داريوش قنبري (موافق برجام) توسط بسيج دانشجويي دانشگاه شهرکرد شاهد تبادل نظر خوبي بين طرفين مناظره بوديم.


ولي در اين جلسه موضوعي که بيشتر از همه به چشم مي‌خورد، موضع دست ‌به ‌عصاي جريان اصلاح‌طلب در دانشگاه بود. که اين روزها با توجه به اين‌که دچار رکود و رخوت سياسي در دانشگاه شده است و ادامه فعاليت‌هاي خود را درگرو هويت از دست‌رفته‌ي خود يعني تغيير عنوان اين تشکل، از جمعيت اسلامي به انجمن اسلامي مي‌داند.


ولي سبقه ي اين تشکل درطي اين ‌يک سال نمايانگر اين بوده و هست که هيچ ‌وقت در طي اين مدت حاضر به حضور و پذيرفتن دعوت در کرسي هاي آزادانديشي (واجب فراموش‌شده مقام معظم رهبري) و شرکت در مناظره و تريبون آزاد از جانب بسيج دانشجويي دانشگاه نشده‌اند. درصورتي‌که در اساسنامه اين تشکل التزام و تبعيت از ولي‌فقيه قيدشده است، ولي هيچ ‌وقت اين دوستان حاضر به لبيک گفتن به منويات مقام معظم رهبري در خصوص کرسي‌هاي آزادانديشي نشدند.امروز اين افراد به ‌عنوان سخنگوي اصلاحات در دانشگاه هميشه عقب‌نشيني کرده و صداي خود را فقط صرفاً در نشريات و شبکه‌هاي اجتماعي خود فرياد مي زنند و در همين حد اکتفا مي کنند و به تعبيرخود تکليف خود را ادا مي کنند.


اين روزها هرچند به دنبال هويت از دست‌رفته‌ي قبلي خود هستند ولي اين را بايد يادآور شويم، افرادي که مدعي جريان روشنفکري و اصلاح‌طلبي در دانشگاه بودند هيچ‌وقت در خورخود نديدندکه در جلسات آزادانديشي حاضر به مباحثه و گفت وگو شوند و اگر قرار است ماهيت خود را صرفاً در حد يک عنوان سردر و داشتن يک مکان و گذاشتن چندين عکس در شبکه‌هاي اجتماعي و برد تبليغاتي خودبسنده کند، رسالت واقعي خود را در عالم حقيقي به چه شکلي قراراست بيان کنند.


بررسي اين شواهد حاکي از اين است که ديگر جريان خاکستري در اين دانشگاه حرفي براي گفتن ندارد و عمر آن به سررسيده است.


در اين مناظره افراد انقلابي زيادي حاضر به گرفتن تريبون در حمايت از صحبت‌هاي نبويان شدند ولي افرادي که اين روزها در دانشگاه، گفتمان اصلاح‌طلبي را به يدک مي کشند و سخنگوي اشعار فانتزي دولت و رئيس جمهور وقت در دانشگاه هستند، برخلاف ميل حتي يکي از آن ها هم راضي به دست گرفتن تريبون درحمايت ازصحبتهاي قنبري نشد و صداي اين افراد ديگر از اردوگاه اصلاح طلبان به گوش نمي رسد شايد دليل محافظه کاري اين افراد مخالفت با روند ساز و کار و آيين نامه برگزاري اين گونه برنامه هاست يا اين که اصلاً ديگر حرفي براي گفتن ندارند.


امروز ما اين نويد را به مسئولين دانشگاه مي دهيم و اعلام آمادگي مي کنيم که حتي درصورت عدم حضور و عقب نشيني محض اين افراد در برنامه هاي آزادانديشي و در راستاي تحقق دغدغه مقام معظم رهبري حاضر به برگزاري هرگونه مباحثه و مناظره با افراد داخل و بيرون از دانشگاه هستيم.


والسلام

انتهاي پيام/570ه/1022ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg